Haber Detayı
19 Kasım 2020 - Perşembe 12:40 Bu haber 785 kez okundu
 
Samsun AK Parti:: Devletimiz 18 Yıldır Milletimizin Yanında
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, 500 milyar TL'yi bulan vergi ve prim borç yapılandırmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
SİYASET Haberi
Samsun AK Parti:: Devletimiz 18 Yıldır Milletimizin Yanında

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, gelir, kurumlar, KDV, ÖTV, MTV, gümrük vergileri, emlak, çevre temizlik vergileri, ceza ve gecikme faizleri, prim borçları, köprü ve trafik cezaları, öğrenim kredisi borcu, kamunun kira alacakları, TOBB-TESK-Barolar Birliği aidatları, Tarım ve Orman Bakanlığınca tarımsal amaçlı kooperatiflere veya bu kooperatiflerin ortaklarına 31-08-2020 tarihinden önce kullandırılan ve süresinde ödenmeyen krediler ile orman köylülerinin kredi boçlarının yasa kapsamında yapılandırılacağını bu fırsattan yararlanmak isteyenlerin 31 Aralık 2020'ye kadar ilgili kurumlara başvurmaları gerektiğini söyledi. 

 

Vergi ve prim borç yapılandırmasında sürecin başladığına dikkat çeken Başkan Ersan Aksu, "Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ve onayıyla hükümetimiz tarihi bir adım daha attı. Dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde devletimiz, hem ekonomik olarak hem de tüm vatandaşlarının sağlığı ve refahı için bugüne kadar gerekli tüm adımları attı, atmaya da devam ediyor. 18 yıldır attığımız her adım da, yaptığımız her reformda, hayata geçirdiğimiz her projede ve sayısız yasa düzenlemesinde olduğu gibi daima milletimizi düşündük. Şimdi ise Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı yapılandırmalarından biri olarak hayata geçirilen bu düzenlemeden yaklaşık 4 milyon vatandaşımız faydalanabilecek. 


Süreç kısa süre önce başlamasına rağmen vergi ve prim boçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlarımız vakit kaybetmeden başvurularını yapıyor. Bu düzenleme vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlıyor. Devletimizin şefkat ve yardımsever eli milletimizin üzerinden hiçbir zaman eksik olmadı" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, AK, Parti::, Devletimiz, 18, Yıldır, Milletimizin, Yanında,
Yorumlar
Haber Yazılımı