Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 09:39 Bu haber 13991 kez okundu
 
Samsun Anadolu Lisesi duruşmalara katıldı
Samsun Anadolu Lisesi ; okul vizyonunda yer alan hedeflerini gerçekleştirmek amacıyla bölgesinde örnek niteliğinde olan projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.
EĞİTİM Haberi
 Samsun Anadolu Lisesi duruşmalara katıldı

Okul Müdürü Halil İbrahim Akmeşe tarafından start verilen proje ile; Samsun Adliyesi ile yapılan protokol gereği, bu yıl üniversite sınavına girerek mesleki tercihini yapacak 48 12. Sınıf öğrencisi Asliye Hukuk ve Asliye Ceza Mahkemelerinde yer alan duruşmalara katılma ve gözlem yapma imkanı buldular.

“Kariyerim Adalet Olsun” projesi, Hukuk alanında kariyer planı oluşturan öğrenciler için yapılan Mesleki Rehberlik çalışmalarının ilk ayağını oluşturuyor. Bu aşamada Adliye koridorları ve duruşma salonlarını ve avukat ve hakimlerin meslek icra süreçlerini gözlemleyen öğrenciler, ikinci aşamada Avukat ve Hakim ıkı konuğunu “Meslek Günleri” kapsamında okullarında ağırlayarak gözlemlerini değerlendirme imkanı bulacaklar.

Proje; Samsun Bölge Ceza Dairesi Hakimlerinden Sayın Remzi Bulut, Komisyon Yazı İşleri Müdürü Süleyman Özen ve İdari İşler Müdürü Cemil Yonca tarafından büyük destek verilen proje, Samsun Anadolu Lisesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisince yürütülüyor. 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: , Samsun, Anadolu, Lisesi, duruşmalara, katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı