Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 14:47 Bu haber 1636 kez okundu
 
Samsun Asarcık'a 100 Konutluk Yeni Mahalle
Asarcık İlçesi'nde devam eden alt yapı yatırımlarını inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Asarcık'ta kuracağımız 100 konuttan oluşan yeni mahalle, ilçenin şehirleşmesine büyük katkı sağlayacak" dedi
- Haberi
Samsun Asarcık'a 100 Konutluk Yeni Mahalle

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilçeleri ziyaret ederek 'Mahalle Buluşmaları' ve 'İstişare Toplantıları'na devam ediyor. Son olarak Asarcık'a giden Başkan Mustafa Demir, "Boşa harcayacak zamanımız yok" dedi ve ilçe halkına, '100 konuttan oluşan yeni bir mahalle' kurulacağının müjdesini verdi.

ALT YAPIDA 2 AYLIK BÜYÜK BAŞARI


Hafta sonu mesaisini Asarcık'a ayıran Başkan Mustafa Demir, İlçe Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal ve teknik ekiplerle birlikte yapımı tamamlanan 14 kilometre ve çalışmaları süren 6 kilometre uzunluğundaki yol çalışmalarını inceledi. Mehmet Çetin Caddesi'ndeki incelemenin ardından Arıcak Mahallesi'ne geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, burada vatandaşlarla buluştu. Belediye imkanlarıyla gerçekleştirilen alt yapı yatırımlarında 2 ayda önemli bir başarıya imza attıklarına dikkat çeken Demir, ''Asarcık'ta 2 ayda yaptığımız yol uzunluğu 20 kilometreyi geçti. Arıcak Mahallesi'nde ise 10 kilometrelik standartlara uygun beton yol yapacağız" dedi.

 

940 MAHALLE YENİ YOLA KAVUŞACAK


İl genelinde 2 ayda 450 kilometrelik yol yapımı gerçekleştirdiklerini açıklayan Mustafa Demir, "Kısa sürede gerçekleştirdiğimiz yol yapımları birçok derde ilaç oldu. Gelecek yıl bin kilometrelik yeni yol yapımı hedefliyoruz. Bunun programını yaptık. Sadece Asarcık'ta gelecek yıl 40 kilometrelik yol yapılacak. Allah'ın izniyle mahallelerde halkımızın, muhtarlarımızın acil yol ihtiyacı kalmayacak. 2021'de de bin kilometre yol yapmayı hedefliyoruz. Kısacası, 5 yıla kalmadan 940 mahallemiz yeni yola, yeni ulaşım imkanlarına kavuşmuş olacak. Tüm imkanları sizler için seferber ederek projelerimizi hayata geçirip hizmetinize sunacağız'' diye konuştu.

 

ASARCIK'TA 'ŞEHİRLEŞME' PROJESİ


Asarcık'ın gelişmesi ve değişmesine büyük önem verdiğini vurgulayan Başkan Demir, ''Asarcık'ta 100 konutluk bir mahalle kuracağız. Bununla Asarcık'ı şehirleştirmeye çalışacağız. Planını programını gerçekleştirdikten sonra gelen talepler de dikkate alınacak çalışmalara başlayacağız. Allah’ın izniyle önümüzdeki 4.5 yılı Asarcık'ta da verimli geçireceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Samsun, Asarcık'a, 100, Konutluk, Yeni, Mahalle,
Yorumlar
Haber Yazılımı