Haber Detayı
07 Haziran 2016 - Salı 12:30 Bu haber 2038 kez okundu
 
Samsun Atakum´da toplu açılış coşkusu!
Atakum Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Çakırlar Korusu Tenis Kortu, Halı Sahası ve Dev Şemsiyeli Kır Düğün Alanı, Mevlana Mahallesi Prof. Dr. Aziz Sancar Spor Tesisleri ile Şehit Polis Memuru Yılmaz Dikmen Çocuk Parkı, Şehit Ünal Ertürk Çocuk Parkı ve Duygu Gürcan Çocuk Parkı törenle hizmete açıldı.
- Haberi
Samsun Atakum´da toplu açılış coşkusu!


Toplu açılış töreninde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Atakum ilçesinde 10 tesisin hizmete kazandırılmasının mutluluğu içinde olduklarını söyledi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yaptığı yatırımların ve çalışmaların Samsun ayağını oluşturan birçok farklı tesisin, yerel yönetimlerle beraber hayata geçirilmesinin önemine dikkat çeken Bakan Çağatay Kılıç, "Fakat özellikle bizim Türkiye’de mahalle tipi olarak tabir ettiğimiz ve mahallelerin içerisinde gençlerimizin, çocuklarımızın, rahatlıkla ulaşım sağlayabilecekleri, ailelerin de çocuklarının nerede ve nasıl olduklarını bilmeleri açısından onlara kolaylık sağlayacak olan bu tip tesislerin inşası için ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Futbol, basketbol ve voleybol sahası olan tesislerimizin şu anda sayısı bini geçti. Buradaki  tesis de onlardan bir tanesi. Yerel yönetimlere özellikle teşekkür ediyorum, çünkü yer tahsisi konusunda bize verdikleri destekle bunları hayata geçiriyoruz" dedi. 

Samsun’da Yerel yönetimlerle iş birliği içerisinde yoğun bir çalışma yürüttüklerini de dile getiren Bakan Çağatay Kılıç, "Atakum Belediyesi’nin özellikle mahalle evleri, farklı alanların burada resimlerini görmüş olduğunuz hepsi inşallah sosyal anlamdaki ve aynı zamandaki milletimizin bir arada kaynaşmasını sağlayacak yatırımlar olacaktır diye ümit ediyorum. Yoğun bir çalışmayla işlerimize devam ediyoruz ama yerel yönetimlerin özellikle en önemli alanlarından birisi olabilecek olan bazı çalışmaların mübarek ramazan ayında yapılacağını hepimiz biliyoruz. Rabbim şimdiden ramazan ayınızı mübarek eğlesin, tutacak oruçlarını kabul eğlesin manevi iklimi ile tüm milletimize hayırlar getirsin diye niyaz ediyorum" diye Konuştu.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ HER ŞEYİ AŞACAK GÜÇTEDİR
Gümüşhane'de meydana gelen saldırıda şehit düşen uzman çavuş Özgür Top’un haberini üzüntüyle öğrendiklerini belirten Bakan Çağatay Kılıç, "Konuşmamı kısa tutacağım üzücü bir haber aldık Gümüşhane'de ki saldırıda bir kardeşimiz şehit oldu. Rabbim inşallah bu hainlerin milletimizin, devletimizin birliğine karşı haince planlar kuranların planlarını boşa çıkaracaktır. Milletimizin birlik ve beraberliği her şeyi aşacak güçtedir. Hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum. İnşallah bayramı da hep beraber idrak etmemizi rabbimden niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.

MUHALEFET PARTİLERİNİ ELEŞTİRDİ
Konuşmasında bazı muhalefet partilerinin meclisi çalıştırmamak için gayret göstermesini de eleştiren Bakan Çağatay Kılıç, "Mecliste yapılan çalışmalarda milletin iradesini birliğini beraberliğini temsil eden milletvekillerimizin çabaları ile geçen günlerde saat 6:30 da biten bir kanun görüşmesini sonlandırdık. Milletvekillerimize de oradaki çalışma ve çabalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu kanununun ve başka kanunların çıkmaması için meclisi çalıştırmamak üzere hareket eden siyasi partiyi ve partileri de sizlerin huzurunda sizlere hatırlatıyorum. Onlara da şunu söylüyorum en büyük fedakarlığı gösteren şehitlerimizin hatıraları sizlerin yol göstericiniz olur. Bir parti var ki onları hiç hesaba katmıyoruz onlar iradelerini de sırtlarını da başka yere dayamışlar. Bu güzel tesise tabi isminin de Prof dr Aziz Sancar verilmesini takdir ediyorum. Ben de böylesine bilim insanlarının hatırlanması açısından önemlidir diye düşünüyorum tesisimizin samsunumuza Atakum'umuza sizlere hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

ÇALIŞMALARIMIZI HIZ KESTİRMEDEN SÜRDÜRECEĞİZ
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı da hayata geçirilen projelerin ilçeye kazandırmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduğunu belirterek, "İlçemize kazandırdığımız yaşam ve spor alanlarımızı gerçekleştirdiğimiz toplu açılış törenimizle halkımızın hizmetine açmanın sevincini yaşıyoruz. Adlarını parklarımızda yaşatacağımız şehitlerimizin aileleri de bu özel günümüzde bizleri yalnız bırakmadılar. Şehit Özgür Ekinci’nin annesi Sayın Fatma Ekinci, Şehit Ünal Ertürk’ün annesi Sayın Sebahat Ertürk, Şehit Polis Yılmaz Dikmen’in eşi Sayın Reyhan Dikmen ve oğlu Sayın Atakan Dikmen, doğumu esnasında bebeğiyle birlikte hayatını kaybeden ve organlarıyla 6 kişinin hayata tutunmasını sağlayan Duygu Gürcan’ın eşi Sayın Kürşat Gürcan’a şükranlarımızı sunuyoruz. Mevlana Mahallesine yapılan ve adını Nobel ödüllü bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar’dan alan Mevlana Mahallesi Prof. Dr. Aziz Sancar Spor Tesisleri ile Çakırlar Korusu Tenis Kortu, Halı Sahası ve Karadeniz Bölgesinin en büyük şemsiyesinin bulunduğu Dev Şemsiye Kır Düğün Alanı, Alanlı Mahalle Parkı, Çatalçam Parkı, Balaç Örnek Köyü, Şehit Polis Memuru Yılmaz Dikmen Çocuk Parkı, Şehit Ünal Ertürk Çocuk Parkı ile doğum sırasında bebeğiyle birlikte hayatını kaybeden Duygu Gürcan’ın adını taşıyan Duygu Gürcan Çocuk Parkı artık vatandaşlarımızın kullanımındadır. Daha iyi ve daha yaşanılabilir bir Atakum için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. Hedeflerimize ulaşıncaya ve ilçemizi Türkiye’nin en yaşanılabilir, en güzel ilçesi haline getirinceye kadar durmak yok. Katkı veren, bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu. 

Ardından Atakum Belediyesi tarafından yapılan eserler, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, Ahmet Demircan, Orhan Kırcalı ile Samsun Valisi İbrahim Şahin Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı tarafından  toplu olarak açıldı.

Açılış töreninde Bakan Çağatay Kılıç, açılan tesislere isimleri verilen şehit yakınlarına çeşitli hediyeler ile Türk bayrağı verdi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Atakum´da, toplu, açılış, coşkusu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı