Haber Detayı
15 Kasım 2018 - Perşembe 23:09 Bu haber 4970 kez okundu
 
Samsun Bayındır İlköğretim Okulu'nda Veli Şiddeti
Samsun'un Atakum İlçesi Bayındır İlköğretim Okulu'nda Tolga T.(35) isimli veli okulu basarak , Fatih Aydın (48) isimli çalışana öğrencilerin gözü önünde şiddet uyguladı.
ASAYİŞ Haberi
Samsun Bayındır İlköğretim Okulu'nda Veli Şiddeti

Samsun'un Atakum İlçesi'nde Bayındır İlköğretim Okulu'nda bir eğitim çalışanına Tolga T. isimli bir veli  tarafından uygulanan şiddet, 4 eğitim sendikasının aynı zamanda tepki göstermesi ile kınandı.

 

Bayındır İlköğretim Okulu önünde bir araya gelen Eğitim Bir Sen, Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen ve Eğitim İş Sendikası yöneticileri, eğitim çalışanına uygulanan şiddeti protesto ederek saldırganın en ağır cezayı alması için olayın sonuna kadar arkasında olduklarını açıkladı.

Okul önünde bir araya gelerek ortak basın açıklaması yapan sendika yetkilileri yaptıkları ortak açıklamada şu görüşleri paylaştı:" Bugün kendisine verilen görevin gereğini yapmaya çalışırken darp edilen arkadaşımız Fatih Aydın için burada toplanmış durumdayız.

BİR VELİNİN ÇOCUKLARIN GÖZLERİ ÖNÜNDE ÇALIŞANI DARP ETMESİ KABUL EDİLEMEZ !

Toplum nereye gidiyor? Gün geçmiyor   ki buna benzer hadiseler yaşanmış olmasın. Hele de çocukların gözü önünde bir velinin elini kolunu sallayarak okul çalışanını darp etmesi kabul edilemez.Okul ortamında böyle bir olayın meydana gelmesi de minik öğrencilere büyük travma yaşattı. Fatih Aydın arkadaşımız, çocuklarımızın temiz ve sağlıklı ortamda eğitim görmesi için büyük özveri içinde görevini yapmaktayken şiddete maruz kaldı. Okullarda ve diğer kamu kurumlarında yaşanan olayların artık üstünün örtülmesini istemiyoruz. 

ATAKUM MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ'NE ÇAĞRI

Başımızı kuma gömerek sorunların çözülmesini bekleyemeyiz.Toplum olarak şiddete dur demenin zamanı çoktan gelip geçmiştir.  Bizler Fatih kardeşimizin yanındayız. Davası bizim davamızdır. Maruz kaldığı bu şiddet olayının aynı zamanda hukuki takipçisi olacağız.Bu şiddet yapanın yanına kalmayacaktır. Arkadaşımıza geçmiş olsun diyoruz.
Milli Eğitim Müdürümüzü de  eğitim çalışanımıza yapılan bu şiddet olayı karşısında sessiz kalmamaya,, okullarda güvenlik tedbirleri konusunda önlem almaya çağırıyoruz. Okullarda şiddete Hayır diyoruz!"

KÜÇÜK ÖĞRENCİLERİN GÖZÜ ÖNÜNDE SALDIRI!

Edinilen bilgilere göre, Bayındır İlköğretim Okulu'nda görevli Fatih Aydın (48),  aldığı talimat gereği, yan binada eğitim gören ortaokul öğrencilerinin İlkokul binasına ve kantinine girmemesini sağlamak için görevlendirildi. Ancak bir öğrenci, bütün uyarılara rağmen ısrarla ilkokula girince, Fatih Aydın tarafından dışarı çıkarıldı. Öğrenci olayı babasına anlatınca Tolga T. isimli veli,  elini kolunu sallaya sallaya okula  girdi ve tüm çocukların gözleri önünde görevliyi darp etti.

Veli daha sonra okuldan ayrıldı. Okulda görevli güvenlik  görevlilerinin müdahale  etmemesi ve okulda kamera bulunmaması da tepki gördü.
 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Bayındır, İlköğretim, Okulu'nda, Veli, Şiddeti,
Yorumlar
Haber Yazılımı