Haber Detayı
12 Aralık 2017 - Salı 12:24 Bu haber 1810 kez okundu
 
Samsun belediyelerine de tarafsız müfettiş gönderin
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden uzaklaştırılması kararı ve yaşanılan süreci değerlendirdi.
SİYASET Haberi
Samsun belediyelerine de tarafsız müfettiş gönderin

Ataşehir Belediyesi’ne yönelik operasyonun, zamanlamasının manidar olduğunu dile getiren Akcagöz, ‘Ataşehir Belediyesi’ne yönelik bu görevden alma kararı, Man Adası belgeleri ve Zarraf’ın açıklamalarının ardından ortaya çıktı. Belli ki amaç, gündem değiştirmek’ dedi. Haklarında onlarca iddia olan AKP’li Belediyelere en ufak bir müdahale yapılmadığını söyleyen CHP Samsun İl Başkanı, “AKP’li Belediyelerle ilgili onlarca iddia var ve hiç biri aydınlatılmış değil. Tarafsız müfettişler mesela, Samsun’a gelse ortaya kim bilir neler çıkar?

 Atakum’a dokunsalar, Büyükşehir Belediyesi’ne el atsalar. Ama yok. En şaibeli belediyelerden biri olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı bile hesap vermeden görevinden ayrıldı. Bugün değilse yarın bunun hesabını mutlaka verecekler. Milletin parası nasıl ve nerelere harcanmış, millet görecek. Şimdi üzerine bir perde çekilmiş ama bir gün o perde açıldığında gerçekler tüm çıplaklığıyla ortaya çıkacak. “ dedi. 

SOYLU KNDİSİNİ İSPAT ÇABASI İÇİNDE 

           İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaret dolu sözlerini yorumlayan Tufan Akcagöz, “İçişleri Bakanı, Demokrat Parti Genel Başkanı iken, AKP’den ve Tayyip Erdoğan’dan hesap soracağını söylüyordu. Kendisine inanan ve güvenen insanları yüz üstü bıraktı ve gitti. Kendisiyle ilgili en iyi ipucunu işte bu kararı veriyor. Şimdi İçişleri Bakanı oldu ve dün söylediklerinin hepsini ezip geçti ve Bakan koltuğunda oturuyor. Buna, ‘hayırlı işler’ denir. 

Soylu, kendisini ispat etme çabası içinde. Bu belli. Ne kadar çok bağırırsa o kadar çok prim yapacak. Ne kadar hakaret ederse o kadar çok göze girecek. Bu nedenle bağırıyor, çağırıyor. Yani, bağırmak zorunda. Eski mahalleden yeni mahalleye taşındı. Yeni mahalleye ait olduğunu ispat etmek zorunda. Ama bunu yaparken, haddini de aşıyor. İçişleri Bakanı değil, kim olursa olsun, milyonlarca oy almış bir partinin liderine hakaret edemez. Bu üslup, insanları da tahrik ediyor. Oldukça yakışıksız ifadeler. Bakan Soylu, bu üsluptan derhal vazgeçmeli.” diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Samsun, belediyelerine, de, tarafsız, müfettiş, gönderin,
Yorumlar
Haber Yazılımı