Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 14:56 Bu haber 1853 kez okundu
 
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz’dan yerli otomobil Çağrısı
AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen AK Parti Grup Toplantısına ardından da Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz yerli otomobil için Samsun tersane alanını gösterdi.
SİYASET Haberi
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı  Yılmaz’dan yerli otomobil Çağrısı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Ülkemizin en önemli gündem maddesi Kudüs. İsrail’in daha önce ilan ettiği Kudüs’ün İsrail’in başkenti olması yönündeki kararını Amerikan Başkanı kabul etti ve tanıdı. Tanıdığını da uluslararası düzeyde deklare etti. Bu durum İslam aleminde büyük bir infiale sebep oldu.

Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu tepki maalesef dünyadaki diğer İslam ülkelerinde yok. İslam devletlerinin bu konuda duruş sergilemesi bizleri derinden üzüyor. Kudüs bütün dinlerin şehri. Bize düşen Amerika Başkanı Trump’ı kınamak ve bu karara tepki göstermektir. Hatta tüm meclis üyelerimizle Kudüs’e gidebilir, tepkimizi orada gösterebiliriz.” Dedi.

 

YERLİ OTOMOBİL İÇİN YER ÖNERİSİ
Seçimlere 1 yıl kadar bir süre kaldığını, ve tüm partililerin bu süreci iyi değerlendirmesi gerektiğini vurgulayan Yılmaz, “Seçime bir yıldan biraz fazla zaman kaldı. Önümüzdeki süreci çok iyi değerlendirmeliyiz.  Yerli otomobilin Samsun’da yapılması ile ilgili de çeşitli makamlarla iletişim halindeyiz. 800 dönümlük bir tersane alanımız var.Burada tersane ile ilgili bir çalışma yapılmayacaksa yerli otomobil için biçilmiş bir kaftan.  İnşallah böyle büyük bir proje Samsun’da vücut bulur” diyerek yerli otomobilin Samsun’da yapılması için girişimde bulunduklarını belirtti.


KARLA MÜCADELEYE HAZIRIZ
Kış şartlarının Samsun’da yavaş yavaş hakimiyetini gösterdiğini de belirten Başkan Yılmaz, “Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda karla mücadelede etkili çalışmalar gerçekleştireceğiz. İnsanımızın hayatını kolaylaştırmak üzere yapılacak tüm çalışmaları ortaya koyacağız. Karla Mücadele çalışmalarına küçümsenmeyecek kadar çok para harcıyoruz. O yüzden her zaman önceliğimiz aciliyeti olan kritik noktalarda. Hamile, hasta, yaşlı birisi için ekiplerimizi her zaman arayın.  Ama lütfen bizi keyfi olarak çağırmayın. Yaktığımız mazota yazık olur” dedi.


Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Samsun, Büyükşehir, Belediye, Başkanı, , Yılmaz’dan, yerli, otomobil, Çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı