Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 18:49 Bu haber 1705 kez okundu
 
Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi, Ayhan Ayvaz, Amatör Balıkçılara Alan Açılmasını İstedi
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi ağustos ayı toplantısı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başkanlığında gerçekleşti. Mecliste komisyondan havale edilen 27 madde görüşülerek karara bağlandı.
SİYASET Haberi
Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi, Ayhan Ayvaz, Amatör Balıkçılara Alan Açılmasını İstedi


 Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi CHP'li Meclis Üyesi Ayhan Ayvaz, "Golf sahasının dışında kalan bölge Samsun halkının balık tutarken çok yoğun olarak kullandığı bir bölge. Balıkçı derneğinin üyesi ve bu sektörde ticaret yapan birisi olarak bu konuya hassasiyet göstermesini istiyoruz. Samsun'da yaklaşık 150 bin balıkçı var. Sahillerimizde maalesef amatör balıkçılarımızın avlanabileceği sahalar kalmadı.

 Bu alanda da dış sahanın kapanmasıyla Büyükşehir ve alt belediyeler ciddi manada sıkıntı yaşayabilir. Sizden istirhamım, dış alanda kalan kısmın balıkçıların rahat kullanabileceği bir alana dönüştürülerek, bu alanın balıkçıların kullanımına açılması için kira sözleşmesine ekleme yapılması" diye konuştu.

YAYGINLAŞTIRACAĞIZ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, "Olta balıkçısı arkadaşlarımızdan kullanıma ters hareket edenler oluyordu. Elbette herkes iyi niyetli olmayabilir. Ters hareket edebilecek balık meraklılarımız olabiliyor. Ama bunu yasaklamakla değil, onlara daha uygun alanlar açmaya ve daha çok yaygınlaştırmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARIMIZA ÜCRETSİZ GOLF ÖĞRETİLSİN

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Atilla Tekcan da, Büyükşehir'e ait golf sahasının kiraya verilmesine olumlu baktıklarını ifade ederek, "Ancak eğitim iş birliği protokolü yapılmasını öneriyoruz. Çocuklarımızın orada bedelsiz golf öğrenmesini kira sözleşmesinde yer almasını isteriz" dedi


Mecliste, gündem maddeleri arasında yer alan Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye Golf Kulübü'ne kiralanacak olan Samsun Golf Kulübü'yle ilgili de görüşüldü. Maddeyle ilgili söz alan Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Atilla Tekcan, "Golf sahasının kiralanmasını olumlu karşılıyoruz. Belediyenin bir yükten kurtulması, Türkiye Golf Federasyonu gibi bir müessesenin burayı işletmesinin Samsun'a yurtiçi ve yurtdışından turist katkısı vereceğine inanıyoruz. Ancak bir yandan eğitim iş birliği protokolü yapılmasını öneriyoruz. Çocuklarımızın orada bedelsiz golf öğrenmesini kira sözleşmesinde yer almasını isteriz. Madem böyle bir alanımız var, bizden sonraki neslin bu sporla tanışmasını, gelen yabancı misafirlerimizle kaynaşmasını arzu ediyoruz" dedi. 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Büyükşehir, Belediye, Meclis, Üyesi,, Ayhan, Ayvaz,, Amatör, Balıkçılara, Alan, Açılmasını, İstedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı