Haber Detayı
17 Haziran 2019 - Pazartesi 19:35 Bu haber 2816 kez okundu
 
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Su Zammını Protesto edenleri tartaklayıp, boğazlarını sıktılar!
Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplansına ellerinde pankartlarla gelerek su zammını protesto eden Halkevleri Üyeleri ile zabıta ve AK Partili Meclis Üyeleri arasında Arbede Çıktı.
EKONOMİ Haberi
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Su Zammını Protesto edenleri tartaklayıp, boğazlarını sıktılar!


Halkevleri Üyeleri ile destek veren bazı vatandaşlar Samsun Büyükşehir Belediyesi Toplantısına pankartlarla girerek, suya yapılan yüzde 25 zam, aylık TÜFE oranına göre artış uygulaması ve sayaç okuma bedeline yapılan yüzde 150 zammı protesto etti.

 

ARBEDE ÇIKTI

 

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı 12. Birleşimin 1. Oturumu Büyükşehir Belediye Başkanvekili Nihat Soğuk başkanlığında gerçekleşti. Gündem maddelerinin görüşüldüğü sırada, bir grup vatandaş tarafından suya ve ekmeğe yapılan yüzde 25’lik zam protesto edildi. Olaya zabıta ve meclis üyelerinin müdahale etmesi sonucu arbede çıktı.

 

OTURUMA ARA VERİLDİ

Vatandaşlar, meclis salonuna girerek suya yapılan yüzde 25 zam, aylık TÜFE oranına göre artış uygulaması ve sayaç okuma bedeline yapılan yüzde 150 zammı protesto etmek için ‘Ekmeğe ve suya zam, sırada ne var’, ‘Zam şampiyonu Samsun’ yazılı dövizler açtı. Vatandaşlar, “Sözümüzü söyleyip buradan çıkacağız. Müdahale etmeyin. Halk olarak bizim de söylemek istediğimiz bir şeyler var. Suya yapılan zammın geri çekilmesi istiyoruz” diye bağırmaya başladı. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Nihat Soğuk ise “İzinsiz mecliste böyle bir davranışta bulunamazsınız. Sizi dışarıya davet ediyorum. Meclisin çalışma ortamını bozamazsınız” dedi. Başkanvekili Soğuk, oturuma 5 dakika ara verdi.

 

EYLEMCİLER TARTAKLANDI BOĞAZLARI SIKILDI

 

Zammı protesto edenlerin slogan atmasından sonra AK Partili meclis üyeleri ve zabıtalar müdahalede bulundu. Yaşanan arbede sonrası eylemciler tartaklanarak ve boğazları sıkılarak dışarı atıldı. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Büyükşehir, Belediye, Meclisi'nde, Su, Zammını, Protesto, edenleri, tartaklayıp,, boğazlarını, sıktılar!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı