Haber Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 19:32 Bu haber 2248 kez okundu
 
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Önünde Santral Protestosu
Samsun'un Çarşamba ilçesine kurulacak olan biyokütle enerji santrali ile ilgili SAMÇEP üyeleri ve bölge sakinleri, Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantı Salonu önünde protesto eylemi gerçekleştirdi.
- Haberi
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Önünde Santral Protestosu


Samsun Çevre Platformu (SAMÇEP) üyeleri ve vatandaşlar, Çarşamba ilçesi Eğercili Mahallesi'ne Oltan Köseoğlu Enerji tarafından kurulacak olan biyokütle enerji santralini protesto etmek için Büyükşehir Belediye Meclisi binası önünde protesto eylemi gerçekleştirdi. 


İŞİ KİTABINA UYDURDULAR

Eylemde bir konuşma yapan  SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, " Eğercili Mahallesi'ne biyokütle enerji santralinden bahsederken, Çınarlık mahallesine başka bir biyokütle santrali geliyor. 33 dönüm alan kitabına uydurularak 147 dönüme çıkarılmış, kamu kurumları tarafından Çarşamba Ovası'na santralin zarar vermeyeceği görüşü savunulmuştur. Biz bunu mobil santralde yaşadık.

 Kısacası Çarşamba Ovası'nı korumakla sorumlu kurum ve kuruluşlar nereden nasıl bir talimat almışlarsa, tarıma, hayvancılığa , yöre insanının sağlığına ve belki de tüm Samsun halkının sağlığına, beslenmesine ağır darbe vuracak bu yatırımı kitabına uydurmaya çalışıyorlar. Bu durum vicdani ve ahlaki değildir "diye konuştu. 

Protesto Eylemine çarşamba'dan kadınlar ve CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, CHP Çarşamba İlçe Başkanı İlhan Yörükçü de destek verdi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Büyükşehir, Belediye, Meclisi, Önünde, Santral, Protestosu,
Yorumlar
Haber Yazılımı