Haber Detayı
13 Ekim 2020 - Salı 16:52 Bu haber 571 kez okundu
 
Samsun Büyükşehir Belediyesi 790 kişiyi işe yerleştirdi
Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren İstihdam ve Kariyer Merkezi, 14 ayda özel sektör ve kamu olmak üzere toplam 790 kişiyi işe yerleştirdi.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun Büyükşehir Belediyesi   790 kişiyi işe yerleştirdi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in talimatıyla geçen yıl Ağustos ayında kurulan Büyükşehir Belediyesi İstihdam ve Kariyer Merkezi iş arayan vatandaşları özel sektördeki işverenlerle buluşturarak istihdam sorununa hızlı katkı sunuyor.

 

Özel sektör firmalarının personel taleplerini aldıktan sonra kayıtlı başvurulardan yönlendirme yapan İstihdam ve Kariyer Merkezi yetkilileri, işe alım süresince takibini de gerçekleştiriyor. Olumsuz sonuç alınması halinde ise başvuru sahibi yeni bir işe yönlendiriliyor.

 

 

İŞÇİ İLE İŞVEREN ARASINDA KÖPRÜ

 

İstihdam ve Kariyer Merkezi’nde verilen rehberlik hizmetleri ile vatandaşların yanında olmayı sürdüren Büyükşehir Belediyesi, 'kişisel ve kurumsal eğitimler,' 'özgeçmiş oluşturma' gibi konularda da iş arayanların işgücü piyasası hakkında bilgilenmelerini sağlıyor. 14 ayda 790 kişiyi işe yerleştiren merkeze, bugüne kadar 6 bin 127 kişi iş başvurusunda bulundu. 700 firma ile görüşme sağlayan merkez, sadece Samsun merkezinde değil ilçelerde de iş arayanla işveren arasında köprü görevi yürütüyor.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Büyükşehir, Belediyesi, , , 790, kişiyi, işe, yerleştirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı