Haber Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 17:57 Bu haber 462 kez okundu
 
Samsun Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Hizmetlerini Sürdürüyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından gerçekleştirilen 'Evde Sağlık ve Bakım Hizmeti' genişletilerek sürdürülüyor.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Hizmetlerini Sürdürüyor

Özellikle 65 yaş üstü ve kronik hastalığa sahip vatandaşlara yönelik 'Evde Kalın, Biz Getirelim' uygulamasını genişleten Samsun Büyükşehir Belediyesi, 'Evde Sağlık ve Bakım Hizmeti'ni  kesintiye uğratmadan devam ettiriyor.

 

EKİP SAYISI VE ZİYARETLER  ARTTI

Samsun Büyükşehir Belediyezi Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirilen Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri, il genelinde tüm hızıyla sürüyor. Doktor, hemşire ve temizlik görevlilerinden oluşan ekiplerin sayısını artıran Daire Başkanlığı, günlük yaşlı ve hasta ziyaretini ise 2 katına çıkardı. 'Evde Sağlık ve Bakım' hizmeti kapsamında harekete geçen ekipler, evlerinde ziyaret ettikleri yaşlı ve kronik hastalıkları bulanan vatandaşların ilk olarak sağlık kontrollerini gerçekleştiriyor.

 

ENJEKSİYON, PANSUMAN, ŞEKER ÖLÇÜMÜ

 

Görevli doktor ve hemşireler, genel sağlık kontrolünü gerçekleştirdikleri yaşlılara ayrıca enjeksiyon, pansuman, şeker ölçümü gibi işlemleri yapıyor, serum ve sonda takıyor, gerekmesi halinde ise hastaları çeşitli hastanelerin ilgili servislerine yönlendiriyor. Korona salgını nedeniyle alınacak tedbirleri  anlatan sağlık ekipleri, yaşlı vatandaşlara 'evde kalmaları' konusundaki uyarıları tekrarlıyor ve son olarak da en çok kullanılan banyo, tuvalet, kapı kolları, elektrik düğmeleri, elektronik eşyalar ve mobilyaları dezenfektanlarla virüslerden arındırıyor.

 

'HİZMETLER KESİNTİSİZ SÜRÜYOR'

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin günün her saatinde işinin başında olduğunu ve vatandaşlara hizmet ettiğini söyleyen Başkan Mustafa Demir, "Ekiplerimiz sadece olağanüstü günlerde değil sürekli hizmete hazır haldedirler. Çok değer verdiğimiz kıymetli büyüklerimize yönelik hizmetlerimizi de bu düşünce ve anlayış içerisinde kesintisiz sürdürüyoruz. Yaşlılarımızı korumak, onların sosyal, psikolojik, maddi ve manevi ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamak en önemli görevlerimiz arasında bulunuyor" dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Büyükşehir, Belediyesi, Evde, Bakım, Hizmetlerini, Sürdürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı