Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 15:52 Bu haber 775 kez okundu
 
Samsun Büyükşehir Belediyesi işletmeleri kiraya veriyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait toplamda 11 işletme 10 yıllığına kiraya verilmesi, komisyonda kabul edildi
SİYASET Haberi
Samsun Büyükşehir Belediyesi  işletmeleri kiraya veriyor

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait lokanta, plaj, kafeterya, kafeterya, çay bahçesi nitelikli toplamda 11 işletmenin 10 yıllığına kiraya verilmesi, komisyonda oy birliğiyle kabul edildi. 

 

GOLF KULÜBÜNE RET 
Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde görüşülen, tasarruf hakkı Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan ve Atakum İlçesi sınırlarında bulunan Golf Kulübü'nün otoparkına, tenis kortu, kulüp binası ve otoparkın Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlatılacak olan Avam Projesi'ne uygun olarak 'Yap-İşlet-Devret' modeli ile 10 yıllığına kiralanması, süre sonunda ise Büyükşehir'e devredilmesi teklifine, CHP ve İYİ Parti komisyon üyeleri ret oyu verdi. 

DETAYLARI ANLATILMADI
Konu ile ilgili CHP grubu adına konuşan CHP Grup Başkanvekili Atila Tekcan, "Atakum'un yapılacak olan golf kulübü, tenis kulübü gibi entellektüel spor dalları ile anılması hoşumuza gider. Ama  bunları yaparken de doğa katliamı yapmamak kaydı ile aynı zamanda belli bir kişiye menfaat sağlamamak kaydıyla, kamu menfati gözeterek yapılmasını istiyoruz. Avan Projesi'ni keşke bizlerde görseydik. Görmediğim bir şeyin projesine nasıl onay vereyim? Bu projede kaç metre alan kullanılacak? Bunun toplam proje maliyeti nedir? 10 yıllık kira ne kazandıracak?" diye konuştu.

 

BELEDİYE İŞLETSİN
Seçilen yerin manidar geldiğini belirten İYİ Parti Meclis Üyesi Alper Aydemir ise, "Burada tenis kortu yaptık bir tane de kulüp bi nası geri kalanınıda otopark yaptık. Ben ilk başta bunu golf federasyonu yapacak sandım. Emniyet Müdürlüğü'nün, SASKİ'nin ve SGK'nın o bölgeye gitmesiyle ciddi bir otopark ihtiyacı ortaya çıktı. Şu anda da o otoparkı da kullanıyorlar. Oradan otoparktan para kazanma durumu olabilir. Bu vatandaşın ne kadar yararına olur? Tenis kortu ya da kulüp binası yapacak başka bir yer mi yok?  Özellikle de özel bir şirkete devredilmesi, özel bir işletmenin yapacak olması doğru değil. Madem öyle, Büyükşehir Belediyesi olarak biz yapalım, bizim olsun" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Büyükşehir, Belediyesi, , işletmeleri, kiraya, veriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı