Haber Detayı
06 Mart 2020 - Cuma 15:24 Bu haber 702 kez okundu
 
Samsun Büyükşehir Belediyesi İstihdam Merkezi 5 Ayda 253 Kişiye İş Buldu
Samsun'da Büyükşehir Belediyesi İstihdam ve Kariyer Merkezi, 5 ayda 253 vatandaşı 'iş sahibi’ yaptı.
EKONOMİ Haberi
Samsun Büyükşehir Belediyesi İstihdam Merkezi 5 Ayda 253 Kişiye İş Buldu

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne, 'iş' talebinde bulunmak için gelenlere yardımcı olmak amacıyla oluşturulan ve İŞKUR ile imzalanan protokol sonrası ağustos ayında faaliyetlerine başlayan İstihdam ve Kariyer Merkezi, çalışmalarını yoğun tempoda sürdürüyor.

 

İş isteyenler ve işçi arayanların bir araya getirildiği merkezde, aranan iş ve işçi profiline uygun talepler özel sektöre iletiliyor.

 

Özel sektör firmalarının personel taleplerini aldıktan sonra kayıtlı başvurulardan yönlendirme yapan İstihdam ve Kariyer Merkezi, yönlendirmeyi kabul eden vatandaşların işe alım süresince takibini de gerçekleştiriyor. Olumsuz sonuç alınması halinde ise başvuru sahibi yeni bir işe yönlendiriliyor. Kariyer Merkezi’nde verilen rehberlik hizmetleri ile vatandaşların yanında olmayı sürdüren Büyükşehir Belediyesi, 'kişisel ve kurumsal eğitimler,' 'özgeçmiş oluşturma' gibi konularda da iş arayanların işgücü piyasası hakkında bilgilenmelerini sağlıyor.

 

BAŞKAN DEMİR'E TEŞEKKÜR

 

İstihdam ve Kariyer Merkezi'nin 'işsizler' için fırsat olduğunu belirten vatandaşlar, "İstihdam ve Kariyer Merkezi sayesinde işçi arayan işverenlere daha rahat ulaşabiliyoruz. Böyle bir merkezin kurulmasına öncülük ettiği için belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz"

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Büyükşehir, Belediyesi, İstihdam, Merkezi, 5, Ayda, 253, Kişiye, İş, Buldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı