Haber Detayı
25 Ocak 2020 - Cumartesi 17:49 Bu haber 1334 kez okundu
 
Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Deprem İçin Yardım Kampanyası
Samsun Büyükşehir Belediyesi, Elazığ ve Malatya’yı vuran 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından yardım kampanyası başlattı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Deprem İçin Yardım Kampanyası

Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremin ardından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve belediyenin sosyal medya hesaplarından vatandaşlara yardım çağrısında bulunuldu. Kuru gıda ve ihtiyaç malzemeleri noktasında vatandaşları belediyenin çözüm merkezine davet eden Başkan Demir, “Gün kenetlenme günü, gün bir olma günü” dedi.

 

BİZİ DERİNDEN YARALADI

 

AFAD, Kızılay, Belediyeler Birliği, bakanlıklar ve diğer kamu kurumlarıyla dün geceden beri irtibat halinde olduğunu ifade eden Başkan Demir, “Dün gece Elazığ’da meydana gelen, başta Malatya olmak üzere şehrimizde de hissedilen ve birçok ili etkileyen deprem tüm Türkiye’yi derinden üzdü. AFAD ile yaptığımız görüşmeler neticesinde afet bölgesindeki kardeşlerimizin özellikle su ve kuru gıda ihtiyacı olduğu bilgisini aldık. Afet bölgesinde yaşanan mağduriyetleri giderebilmek için tüm Samsunlu hemşehrilerimizi yardım kampanyasına davet ediyorum. Bu kapsamda yardım yapmak isteyen vatandaşlarımızın paketi açılmamış su, pirinç, bulgur vb. bakliyat ürünlerini belediyemizin Çözüm Merkezi’ne ulaştırmaları yeterli olacaktır. Gün kenetlenme günü, gün bir olma günü. Samsun olarak afet bölgesindeki kardeşlerimize el uzatma günü. Haydi Samsunlu hemşehrilerim hep birlikte Elazığ ve Malatya’ya yardım edelim” dedi.

 

VATANDAŞLARA ÇAĞRI

 

Başkan Demir Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi, “Haydi Samsun!
Elazığ ve Malatya’ya destek için kenetleniyoruz... AFAD ile yaptığımız görüşmeler sonucunda ‘Kuru Gıda ve ihtiyaç maddeleri (su, pirinç, bakliyat vb) desteği sağlayacağız. Yardım yapmak isteyen vatandaşlarımızın ambalajları açılmamış ürünleri belediyemizin ‘Çözüm Merkezi’ne ulaştırmalarını bekliyoruz”
Sa

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Büyükşehir, Belediyesi'nden, Deprem, İçin, Yardım, Kampanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı