Haber Detayı
17 Haziran 2019 - Pazartesi 18:27 Bu haber 961 kez okundu
 
Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne Yol Tepkisi
Havza’ya bağlı Bekdiğin mahallesinde Samsun Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan yolun 300 metrelik kısmının yapılmamasına mahalle sakinleri tepki gösterdi.
- Haberi
Samsun  Büyükşehir Belediyesi’ne Yol Tepkisi


Yaklaşık 20 mahalleye ulaşım sağlayan ve yoğun olarak kullanılan yolda özellikle sıcak havalarda aşırı şekilde toz oluşuyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Havza Fen Müdürlüğü ve şantiyesinin bulunduğu Bekdiğin’de geçen yıl mahalle merkezinden geçen yol yapılmaya başlandı. Yaklaşık 2 kilometre olan yolun son 300 metresine gelindiğinde yol çalışmaları sona erdirildi.

 

Yoğun olarak kullanılan yol özellikle yaz aylarında aşırı toza sebebiyet verirken Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından mahalle merkezinde yapılan yolun kaldırımlarının yapılmaması özellikle taşıma merkezi olan ve mahallede bulunan okul öğrencileri için tehlike yaratmakta.

 

Mahalle sakinleri Yusuf Belkızoğlu, Aslna Gürkan, Musa Topal, Bayram Şengül, Satı Belkızoğlu, Hasan Yavuz, Ahmet Şahin, Mustafa Şahin, Osman Şahin,Menşure Şengül, Ali Şengül, Hasan, Şengül, Halit Şengül, Zeynep Uysal, Murat Şengül ise Mahallemiz içerisinden gurup yolunun büyük kısmının yapıldığını belirterek; “ Belli bir noktadan sonra  250-300 metre kadar toprak ve stabilize yol ile devam ediyor. Yolun bu kısmından yazın tozdan kışın çamurdan geçememekteyiz. O kadar çok toz oluyor ki camlarımız kapalı olduğu halde evimizde dolapların içinde ki eşyalarımız tozdan kurtaramıyoruz. Bu yolun bir an evle yapılmasını istiyoruz.”dediler.

 

Mahalle Muhtarı Şuayip Uysal ise yolun yapılması için devalarca müracaat ettiğini fakat bir çözüme ulaşamadığını belirterek; “Bekdiğin mahallesinde eski belediye binası Fen İşleri Müdürlüğü olarak kullanılmasına rağmen yanı başında olan 300 metrelik yolu yapmadı. Ayrıca mevcutta yapılan yolun ise özellikle okul bölgemizde vatandaşların kullanması için kaldırımları bulunmamaktadır. Buda ciddi riskler oluşturmakta. Yolun ve kaldırımların yapılarak mahalle sakinlerimizin mağduriyetinin giderilmesi için yetkililerden yardım bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, , Büyükşehir, Belediyesi’ne, Yol, Tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı