Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 17:09 Bu haber 307 kez okundu
 
Samsun Büyükşehir Belediyesi Yaşlılar İçin Seferber Oldu
Samsun Büyükşehir Belediyesi 'ne bağlı Sağlık ve Yaşlı Hizmetleri ekipleri yaşlıları evlerinde ziyaret ederek maske, kolonya ve eldiven dağıttı.
SAĞLIK Haberi
Samsun Büyükşehir Belediyesi Yaşlılar İçin Seferber Oldu

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı ilk günden itibaren önlemlerini alan Samsun Büyükşehir Belediyesi, özellikle 65 yaş üsta yaşlılar için seferber oldu.

 

 İl genelinde okullarda, camilerde, kamu kurumlarında ve halkın yoğunlukla kullandığı noktalarda düzenli olarak dezenfekte ve izolasyon çalışmalarını yürüten Büyükşehir Belediyesi ekipleri bu kez de evleri tek tek ziyaret ederek çeşitli sağlık malzemeleri dağıttı.

 

BAŞKAN DEMİR'DEN TELEFON TRAFİĞİ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise güne, yaşlılarla telefon görüşmeleri yaparak başladı. Yaşlı vatandaşlara ihtiyaçlarının olup olmadığını soran Başkan Mustafa Demir, daha sonra koronavirüse karşı çeşitli uyarılarda bulundu. Yaşlı vatandaşlara, "Evinizden zorunlu olmadıkça çıkmayın" diye seslenen Başkan Demir, "Başta sizler olmak üzere kronik hastalığı olan tüm vatandaşlarımızda etkisini daha fazla htiren koronavirüse karşı etkin önlemler alınması gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda bizlere düşen ne gerekiyorsa yapıyoruz." dedi.

 

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİNDEN EV ZİYARETLERİ

 

Başkan Mustafa Demir’in görüşmelerinin ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sağlık ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri yola çıkarak yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret etti.  Ekipler, içerisinde maske, kolonya, eldiven gibi hijyen ürünlerinin bulunduğu paketleri teslim ettiği yaşlı vatandaşlara, koronavirüs konusunda uyarılarda bulundu. Ekipler ayrıca, "Her konuda ihtiyacınızı karşılamaya hazırız. Bunun için belediyemizin Çözüm Merkezi'nin 0362 431 10 12 numaralı telefonunu aramanız yeterli" bilgisini de verdi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Büyükşehir, Belediyesi, Yaşlılar, İçin, Seferber, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı