Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 17:55 Bu haber 772 kez okundu
 
Samsun Büyükşehir Belediyesin'den Çocuklu Kadınlara İstihdam Projesi
Samsun Büyükşehir Belediyesi, Üsküdar Üniversitesi ile özellikle çocuklu kadınlara istihdam sağlayacak bir projeye imza atıyor. Projeye OKA'dan destek sağlanacak.
EKONOMİ Haberi
Samsun Büyükşehir Belediyesin'den Çocuklu Kadınlara İstihdam Projesi


Samsun Büyükşehir Belediyesi, Üsküdar Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirilen ‘Çocuk Dostu Kadın Girişim Üssü Projesi’  eğitimlerine katılanlara belgeleri dağıtıldı.

 

Üsküdar Üniversitesi Genç Beyinler Akademisi Direktörü Dr. Nebiye Yaşar ve İletişim Fakültesi Proje Koordinatörü Doç. Dr. Dinçer Atlı'nın da katıldığı Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'ndaki törende bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, kadınların iş hayatına atılmasını çok önemsediklerini belirttti.

 

SAMSUN'UN SOSYAL RİSK HARİTASI


Eğitimcilere teşekkür eden ve katılımcıları kutlayan Sefer Arlı,  şunları söyledi:

"Bu projenin özü, çocuklarımızı geçmişteki örf ve adetlerimize uygun olarak yetiştiren annelerine sosyal, kültürel eğitimler vermek ve böylece istihdam imkanı sağlamaktır. Bu amaçla her türlü projenin yazılımını ve içeriğini oluşturuyoruz. Avrupa Birliği hibelerinden, devletimizin öz kaynaklarımızdan faydalanarak, sosyal risk haritasını çıkarmış olduğumuz şehrimizde faaliyetlere başlayacağız. 

Bu risk haritasındaki olumsuzlukların giderilmesine yönelik Orta Karadeniz Ajansı'na(OKA) bir proje hazırlıyoruz. Proje sonucunda bu riskli bölgelerde çeşitli eğitimler ve iş alanları açmak suretiyle bu riski azaltma yoluna gideceğiz. Kadınların iş hayatına atılmasını çok önemli. Bugüne kadar kadın girişimcilik üssüne katılan 3 bin 347 kişi sertifika almaya hak kazandı" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Büyükşehir, Belediyesin'den, Çocuklu, Kadınlara, İstihdam, Projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı