Haber Detayı
26 Ocak 2020 - Pazar 20:37 Bu haber 488 kez okundu
 
Samsun Büyükşehir’den Deprem Bölgesine 2 TIR Dolusu Yardım
Samsun Büyükşehir Belediyesi, Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremin ardından bölgeye 2 tır yardım gönderdi.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun Büyükşehir’den Deprem Bölgesine 2 TIR Dolusu Yardım

Samsun Büyükşehir Belediyesi Elazığ ve Malatya’yı vuran 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından yardım kampanyası başlattı.

 

AFAD ile yapılan görüşmeler sonrasında kuru bakliyat, su ve ihtiyaç malzemelerin bulunduğu 2 tır deprem bölgesindeki vatandaşlarının yarasını sarmak için yola çıktı. 

 

YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK


AFAD, Kızılay, Belediyeler Birliği, bakanlıklar ve diğer kamu kurumlarıyla sürekli irtibat halinde olan ve tırlar yüklenirken ekiplerden bilgi, alan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Tırlar doldukça biz göndermeye devam edeceğiz. Tüm çalışan arkadaşlara, teşkilatlara, ilçe belediyelerine çok teşekkür ediyorum.

 

Elazığ ve Malatya’daki kardeşlerimizin acılarını hafifletmek yaralarını sarma noktasında biz de katkı vermek için faaliyetlerimiz devam edecek. Ben Malatya ve Elazığ belediye başkanlarımızı bizzat aradım. İhtiyaç olması halinde burada hazırlıklarımız tamamdı. Ama yeterli sayıda ekip olduğu için biz ekiplerimizi hazırda beklettik. Onların isteği ve bilgisi dahilinde kuru gıda ve ihtiyaç malzemesi noktasında destek vermek için tırlarımız direk AFAD’a teslim edilmek üzere yola çıktı” dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi’nin pazar günü de açık olduğunun altını çizen Başkan Demir,” Vatandaşlarımızdan gelecek yardımlar için çözüm merkezi’miz gece 24:00’de kadar açık kalacaktır” diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Büyükşehir’den, Deprem, Bölgesine, 2, TIR, Dolusu, Yardım, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı