Haber Detayı
30 Eylül 2019 - Pazartesi 21:34 Bu haber 1092 kez okundu
 
Samsun Büyükşehir'den Eren Bülbül Kampanyasına destek
Samsun Büyükşehir Belediyesi, AK Parti Bornova Gençlik Kolları'nın Eren Bülbül'ün anısını kütüphanelerde yaşatmak için başlattığı kampanyaya 'kitap' bağışlayarak destek oldu .
KÜLTÜR Haberi
Samsun Büyükşehir'den Eren Bülbül Kampanyasına  destek

 

İzmir Bornova'da AK Parti Gençlik Kolları'nın, 11 Ağustos 2017’de Trabzon'un Maçka İlçesi'nde teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül’ün anısını kütüphanelerde yaşatmak için başlattığı kampanyaya bir destek de Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden geldi. Samsun Büyükşehir, kampanyaya kitap bağışlayarak destek oldu.

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İçişleri Bakanı Soylu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy'un da destek vermesiyle Türkiye geneline yayılan ve büyük ilgi gören Eren Bülbül Kütüphaneleri kampanyasına kitap göndererek katılma kararı aldıklarını söyledi. Başkan Mustafa Demir, tüm ülkeye örnek olduklarını belirttiği AK Parti Bornova Gençlik Kolları'na bir mektup göndererek gösterdikleri hassasiyet ve ortaya koydukları vatan sevgisi nedeniyle teşekkür etti.

'SONSUZA DEĞİN, İYİ Kİ VARSIN EREN!..'
Başkan Mustafa Demir, gönderdiği mektupta şu ifadelere yer verdi:

"Sevgili gençler, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Türkiyemiz'in, bizlerin geleceği, umudu olduğunuzu bir kez daha gösterdiniz. Anlamlı, bir o kadar güzel projeniz içerisinde yer almaktan bizler de büyük onur duyduk. 
Eren Bülbül, küçük bedeninde taşıdığı büyük yüreği, bu yürekteki vatan sevgisi ile artık hepimiz için bir semboldür. Gözünü kırpmadan hain teröristlerin yerini gösterirken şehit olan bu yavrumuz için bu millet sonsuza değin 'İyi ki varsın Eren' demeyi sürdürecektir.

'NE KADAR GURUR DUYSANIZ AZDIR'
Sizlerin, kahraman evladımızın adını İzmir Bornova'da faaliyete geçireceğiniz kütüphaneye vererek göstermiş olduğunuz duyarlılık ve incelik, herkese örnek olacak niteliktedir.  Bizler de bu kütüphanenize kitap göndererek katkı sağlıyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki, iyi eğitimli çocuklarımız, gençlerimiz bizlerin en büyük sermayesidir.  Bu vesileyle bir kez daha, hayata geçirdiğiniz projeniz ve yaptığınız anlamlı çağrı ile tüm Türkiye'ye örnek olmanızdan dolayı sizleri kutluyor, hepinizin gözlerinden öpüyorum. Kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır..."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Büyükşehir'den, Eren, Bülbül, Kampanyasına, , destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı