Haber Detayı
05 Aralık 2017 - Salı 14:13 Bu haber 2224 kez okundu
 
Samsun Büyükşehir’den OMÜ Ziraat Fakültesi’ne Peyzaj Uygulaması
Samsun Büyükşehir Belediyesi OMÜ Ziraat Fakültesi'nde doğal dokuyu bozmadan peyzaj uygulaması yaptı.
- Haberi
Samsun Büyükşehir’den OMÜ Ziraat Fakültesi’ne Peyzaj Uygulaması

 Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, OMÜ Ziraat Fakültesi'ni ziyaret etti.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Sait Bilgiç ve Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir tarafından karşılanan Kaymak ve Yılmaz, daha sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Ziraat Fakültesi bahçesinde yaptığı peyzaj çalışmalarını inceledi.

 

DOĞAL DOKU BOZULMADAN FERAH BİR ALAN OLUŞTURULDU

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin üniversiteye yaptığı katkılar sebebiyle Başkan Yılmaz'a teşekkürlerini ileten Bilgiç, belediye ve üniversite işbirliği ile kentimizi geleceğe taşıyoruz. Her konuda bizlere destek olan başkanımıza da teşekkür ediyorum" dedi. Peyzaj uygulaması yapılırken doğal dokuya asla zarar verilmediğini belirten Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir, "Fakülte bahçesi sihirli dokunuşla ferah bir alan haline geldi. Çalışma yapılırken de buranın doğal dokusuna büyük bir hassasiyet gösterildi. Eğitim için atılan her adım insanlığın ve ülkemizin geleceği için atılıyor düşüncesiyle hareket ederek büyük bir titizlikle çalışma yapan başkanımıza teşekkürlerimizi ve şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

1 YIL SONRA TRAMVAY KAMPÜS İÇİNE KADAR ÇIKACAK

Gelişimin ve değişimin adı olan, ilimiz açısından da çok büyük bir şans teşkil eden üniversitemiz bilim adamlarının yüksek bilgi ve görgüleri, biz yerel yöneticiler için yol haritası niteliğindedir diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, "OMÜ büyük bir üniversitedir. İlçelerdeki fakülteleri, yüksek okullar katınca devasa bir yapılaşma ortaya çıkıyor. 62 bin insan üniversiteye geliyor. Üniversitemizle hep gurur duydum, duyacağım bu şehirde duyacak. Çocuklarımıza daha iyi modern bir şehir, üniversite şehri yapma konusunda büyük mesafeler aldık. Tramvayımızı üniversiteye çıkarma yolunda başlattığımız hamle tüm hızıyla devam ediyor. 1 yıl sonunda artık tramvay kampüs içlerine kadar gidecek. Sadece şehirde değil üniversitemizde de ferah yaşam alanları oluşturmaya devam ediyoruz. Ne yapıyorsak geleceğimiz olan öğrencilerimizin daha rahat bir şekilde eğitim görmesi” diye konuştu.

Ziraat Fakültesi öğrencileri tarafından yetiştirilen güz yemişi meyvesini tatmayı da ihmal etmeyen Yılmaz, ardından üniversite yemekhanesinde kuyruğa girdi öğrencilerle birlikte karavanadan yemek yedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Büyükşehir’den, OMÜ, Ziraat, Fakültesi’ne, Peyzaj, Uygulaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı