Haber Detayı
21 Kasım 2017 - Salı 13:00 Bu haber 4815 kez okundu
 
Samsun Canik Meşe Ormanlarındaki katliam durdu
Dün Canik Belediyesi tarafından tesis yapılmak üzere Canik Meşe Ormanları'nda orman zeminini kapatan beton dökme uygulamasına son verildi. Dökülen betonlar da belediye ekiplerince sökülmeye başlandı.
YAŞAM Haberi
Samsun Canik Meşe Ormanlarındaki katliam durdu

Canik Belediyesi'nin DOKAP ile ortaklaşa yapımına başladığı Meşe Ormanpark projesi kapsamında orman zeminine ağaçları hapsedecek ve  toprakla bağlantıyı yapacak şekilde dökülen betonlar bugün sökülmeye başladı.

 

Bilindiği gibi dün Canik Belediyesi Meşe Ormanlarında zemine beton dökerek ve ağaçların etrafını betonla kaplayarak bir çalışma başlatmıştı. Olayı haberlana EMO Samsun Şube Başkanı Mehmet Özdağ ve ZMO Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun, basın mensupları ile olay yerine gitmiş görüntü almış ve Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri ile görüşmüştü.

Samsun Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu da Orman İşletme Müdürlüğü'nün çalışmaları durdurduklarına dair bilgi verdiklerini belirtmiş, ancak çalışmaların daevam ettiği görüntülerle belirlenmişti. Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri ise beton çalışmalarından bilgileri olmadığını, bugün konunun belediye yetki,lileri ile de görüşüleceğini bildirmişlerdi.

 

Olayıon sitemizde ve basında yeralmasının ardından sosyal medya aracılığıyla da büyük tepkiler gelmeye başlayınca Canik Belediyesi geri adım attı ve bu sabah yoğun yağmura rağmen betonlar sökülmeye ve nakledilmeye başlandı. Olayı haber alan SAMÇEP bileşenleri yetkilileri Mehmet Özdağ, Dr. Murat Erkan, Adnan Korkmaz ve Dr. Alper Aktaş söküm yapılan orman alanında bir açıklama yaptı.

Mehmet Özdağ, "Yanlışın bir kısmından  dönülmüştür. Buna katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz. Dileğimiz Samsun'un ciğerleri olan bu ormanlardaki tüm beton yollar sökülür ve buraya doğaya uygun, doğayı yoketmeyen, doğal dokuyu bozmayan bir uygulama yapılır." dedi.

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Canik, Meşe, Ormanlarındaki, katliam, durdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı