Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 12:36 Bu haber 2507 kez okundu
 
Samsun Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi’ne Sağlık Müdürlüğü el attı
Samsun Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi Mali Destek Projesi İl Sağlık Müdürlüğü Tarafından Hazırlanıyor
KÜLTÜR Haberi
 Samsun Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi’ne Sağlık Müdürlüğü el attı

"Samsun Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi" tefrişini kapsayan proje hazırlıkları için taraflar bir aya geldi.

 

Samsun Valiliği himayesinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının “Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı”na "Samsun Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi" tefrişini kapsayan proje hazırlığı kapsamında proje iştirakçisi MEDİKÜM ve diğer ilgililerle proje hazırlıkları için müze binasında çeşitli incelemelerde bulunuldu.

Samsun Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi ile;  sağlık, toplum, kültür, bilim ve sanat arasındaki diyaloğu güçlendirmek, turizm potansiyelinin ekonomik değere dönüştürülmesini, ilimizde cerrahi el aletlerinin üretiminin atölyeden sanayiye evrilmesinin sergilenmesini sağlamak ve bu konuda sektör kapasitesini artırmaya çalışmak amaçlanmaktadır.

İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç inceleme sonrası yaptığı açıklamada; “Güçlü bir sağlık alt yapısına sahip olan ilimizin sağlık sanayisi ile birlikte Samsun Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi aracılığı ile yaptığı işbirliği, sağlık ve kültürel turizme sağlayacağı katkının yanı sıra cerrahi el aletleri ekonomisini olumlu yönde etkileyerek Samsun'un tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır”  dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , Samsun, Cerrahi, El, Aletleri, ve, Sağlık, Müzesi’ne, Sağlık, Müdürlüğü, el, attı,
Yorumlar
Haber Yazılımı