Haber Detayı
16 Ağustos 2018 - Perşembe 13:55 Bu haber 6306 kez okundu
 
Samsun CHP'de Akcagöz ve 6 yönetici disiplin kuruluna verildi
CHP Samsun eski İl Başkanı Tufan Akcagöz ve 6 yönetim kurulu üyesi disiplin kuruluna verildi.Eski İl Başkanı Tufan>Akcagöz ve 2 yönetici için kesin ihraç istendi.
SİYASET Haberi
Samsun CHP'de Akcagöz ve 6 yönetici disiplin kuruluna verildi


CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz ve il yöneticilerinden Nuri Cömert, Mustafa Güngör kesin ihraç, Nimet Baş, Hatice Özer, Alican Akdağ ve Selçuk Alkan da cezalandırılmaları talebiyle Disiplin Kurulu'na verildi.


CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Herkesin demokratik talepleri olabilir. Ancak bu talepler kurumlara, kurumları temsil eden kişilere zarar veren , disiplinsiz bir şekilde olmamalıdır.

Bu arkadaşlarımız da 4 Temmuz tarihinde ve sonrasında gerek basına parti adına, gerekse sosyal medyada  İl Başkanı'na görevi ile ilgili kişilik haklarını aşağılayıcı ve yok sayıcı tutum ve sözlü beyanda bulunmuşlardır.
Bu davranışların cezai ve hukuki karşılıkları parti tüzüğünde bellidir. Bundan so0nra karar Genel Merkezindir. CHP gündeminden kurultay tartışmaları ve kişisel tartışmaları düşürmüştür. Bizim gündemimiz, ülkemizin ve Samsun'un sorunları ve yerel seçimlerdir.
CHP Samsun İl örgütleri birlik ve dayanışma içerisinde seçimlere ve Türkiye'nin gündemine odaklanmışlardır." dedi.


CHP samsun İl Başkanlığı'ndan Genel Merkeze yazılan yazıda, Akcagöz, Nuri Cömert ve Mustafa Güngör hakkında, " İl Başkanı'na görevi ile ilgili kişilik haklarını aşağılayıcı ve yok sayıcı tutum ve sözlü beyanda bulunmak suretiyle sataşmak" gerekçesi ile ihraç, CHP İl Yönetim Kurulu üyeleri Selçuk Alkan, Nimet Baş, Hatice Özer ve Alican Akdağ'ın da disipline uymayan davranış ve uygulamaları nedeniyle cezalandırılmaları talep edildi.

Öte yandan disiplin süreci ile ilgili olarak bir açıklama yapan eski İl Başkanı Tufan Akcagöz, "
 4 Temmuz günü İl binamızda, kurultay çağrısı yaptığım için kesin ihraç istemiyle hakkımda disiplin işlemi başlatıldığını öğrenmiş bulunuyorum. 18 yaşına bastığım gün çalışmaya başladığım, İlçe Başkanı ve İl Başkanı olarak görev yaptığım ve mücadele ettiğim partimden, disiplin işlemi ile koparılmaya çalışılıyorum. 

Değişim istemeye ve işlerin yolunda gitmediğini haykırmaya devam edeceğim. Yerel seçimleri beklemenin, yarayı derinleştireceğini ve siyasi arenada bize bir fayda sağlamayacağını söylemeye devam edeceğim. Yerel seçimler sonrasına bırakılacak bir kurultayın, hezimete davetiye olduğunu savunuyorum. " dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, CHP'de, Akcagöz, ve, 6, yönetici, disiplin, kuruluna, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı