Haber Detayı
28 Şubat 2020 - Cuma 19:30 Bu haber 1899 kez okundu
 
Samsun CHP'de Devir Teslim Töreni
CHP Samsun İl Başkanlığı'nda Olağan Kongrede seçimi kazanan Fatih Türkel, Başkan Mehmet Kundak'tan görevi düzenlenen törenle devraldı.
SİYASET Haberi
Samsun CHP'de Devir Teslim Töreni

CHP Samsun İl Başkanlığı'nı kazanan Fatih Türkel, bugün CHP İl Başkanlığı'nda düzenlenen törenle görevi Başkan Mehmet Kundak'tan devraldı.

 

CHP Samsun İl BBaşkanlığı'nda düzenlenen devir teslim törenine eski ve yeni yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili katıldı. Törende ilk olarak konuşan Başkan Mehmet Kundak, " Türkiye çok zor dönemlerden geçiyor. 33 Şehidimiz var. Tüm şehitlerimize Allahtan Rahmet, Türk Halkına ve Ailelerine sabır diliyorum. İktidarın muktedir olamdığı bir dönemdeyiz. Şehitlerimizi,  Cumhurbaşkanı yerine Hatay Valisi açıklıyor. Halkın önüne çıkacak yüzleri yok. 

CHP Türkiye'nin kurtuluşu için tek umut. İktidar olacağız. Bunun için de tüm CHP kadorlarının dayanışma içinde el ele vermesi gerekiyor. Bu bir nöbet değişimi. Ben başkan Fatih Türkel ve yeni yönetim kurulu üyelerini kutluyor ve başarılar diliyorum. Bugüne kadar birlikte çalıştığımız yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları başkanlarımıza da teşjkkür ediyorum.  CHP İktidarı için çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

 

MEHMET KUNDAK'TAN TÜRKEL'E JEST

Mehmet Kundak'ın ardından kürsüye çıkan  Fatih Türkel, " Bugün içimiz yanıyor, yüreğimiz kanıyor. İdlib'de şehit olan 33 kardeşimizin acısı yüreğimize yerleşti. CHP  umudun partisi ve iktidar adayı. CHP Dilekçe ile kurulmuş bir parti değil!.. Kuvayi- Milliye'nin devamı.Türkiye'nin tarihi, geçmişi ve geleceğidir. 

 Samsun'da yapmamız gereken çok şey önümüzde büyük mücadeleler var. Birlik içinde olmak zorundayız. Ben Sayın Mehmet Kundak'a yönetim kurulu üyelerine bugüne kadar olan çalışmaları ve hizmetleri için çok teşekkür ediyorum. Şükranlarımı sunuyorum. Hep beraber başaracağız!" diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Mehmet Kundak, Fatih Türkel'e karar defteri ve CHP Mührünü teslim etti. Kundak,   Fatih Türkel'e adının yazılı olduğu isimlik de hediye etti. Fatih Türkel de Mehmet Kundak'a çiçek verdi. Törenin ardından Kundak ve yönetim kurulu üyelerini uğurladı.

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, CHP'de, Devir, Teslim, Töreni,
Yorumlar
Haber Yazılımı