Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 15:31 Bu haber 1735 kez okundu
 
Samsun CHP'den Suya ve Park Ücretlerine yapılan zamma tepki
CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, SASKİ nin suya ve Çiftlik Caddesi’nde park ücretlerine yaptığı zamlara sert tepki gösterdi, "Yeter artık Milleti ve Esnafı suya muhtaç ettiniz!” dedi.
SİYASET Haberi
Samsun CHP'den Suya ve Park Ücretlerine yapılan zamma tepki

SASKİ, TÜRKİYE'NİN EN PAHALI SUYUNU TÜKETME REKORUNU EGALE ETTİ

 

SASKİ’ nin  son yaptığı su zammı ile Samsun’un Türkiye’ nin en pahalı suyunu tüketme rekorunu tekrar egale ettiğini belirten Fatih Türkel,

 

“ Tüm belediyeler pandemi ile  can siperane mücadele ederek,  vatandaşının esnafının yaralarını sarmak için çırpınırken Samsun Büyükşehir  Belediyesi müflis tüccar anlayışından hala vazgeçmiyor. Aylardır CHP örgütü olarak En doğal yaşam hakkı olan su üzerinden ticaret yapılmaz diye haykırıyoruz;  vatandaş isyan ediyor.  Ama Samsun Büyükşehir’in Sayın Başkanı  bu isyanı bilerek duymazdan gelmeye devam ediyor.

 

Son yapılan zamlar ile konut kullanımı için suyun metre küp fiyatı 4.35 tl İş yerleri için metreküp fiyatı 8.61 TL olmuştur.  Ayrıca, göreve geldiğinde Samsun merkezindeki parkomatları kaldıracağı sözünü veren Sayın Mustafa Demir, Çiflik Caddesi esnafını doğrudan ilgilendiren parkomatlara 100 oranında zam yapmıştır. Sayın Demir ; esnaf kan ağlıyor.  Siftahsız kepenk kapatan esnafın evine ekmek götüremeyen babaların, su faturası ödeyemediği için suları kesilen vatandaşı sesini ne zaman duyacaksınız.  .  Yeter artık Milleti ve Esnafı suya muhtaç ettiniz”  dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, CHP'den, Suya, ve, Park, Ücretlerine, yapılan, zamma, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı