Haber Detayı
10 Aralık 2017 - Pazar 08:31 Bu haber 4559 kez okundu
 
Samsun ÇYDD'nin yeni hizmet binası açıldı
ÇYDD Samsun Şubesi’nin İlkadım ilçesindeki yeni eğitim merkezi ve hizmet binası törenle açıldı.
- Haberi
Samsun ÇYDD'nin yeni  hizmet binası açıldı

ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı Gülsün Kaya ve ÇYDD Samsun Şube Başkanı Yaşar Sezen tarafından açılış kurdelesi kesilen merkeze,  merkezin faaliyet göstereceği iki katlı daireyi bağışlayan merhume öğretmen Hayriye Yılmaz'ın  adı verildi.

Türkiye'nin dört bir yanında başarılı ama maddi durumu iyi olmayan gençlerin eğitiminde sağladığı burslar ve desteklerle büyük katkı sağlayan ve kuruculuğunu merhum Türkan Saylan’ın yaptığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Samsun Şubesi'nin yeni eğitim merkezi çok sayıda davetlinin ve gönüllünün katıldığı muhteşem bir törenle açıldı. Merhume  öğretmen Hayriye Yılmaz'ın ÇYDD'ye bağışladığı eğitim merkezi çağdaş, okuyan, üreten ve sorgulayan gençlerin yetiştirilmesinde önemli bir görev üstlenecek.

AYSEL ÇELİKEL TELEFONLA KATILDI

ÇYDD Hayriye Yılmaz Eğitim Merkezi'nin açılış törenine sağlık sorunları nedeniyle katılmayan ÇYDD Genel Başkanı Aysel Çelikel telekonferans sistemiyle bağlanarak, tüm gönüllülere ve Cumhuriyet'e bağlı Atatürkçü ve çağdaş gençlerin yetiştirilmesine verdikleri katkılardan dolayı teşekkür etti.

‘BU ÖĞRETİYE SAHİP ÇIKALIM’

ÇYDD Samsun Şube Başkanı Yaşar Sezen, çağdaş yaşamın savunucusu Hayriye Yılmaz’ın vefatından sonra ailesi tarafından yapılan bağışla alınan yeni binanın açılışını yapmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Bu yeni binanın sağlayacağı ilave fiziki olanaklarla öğrencilere, ÇYDD’lilere, gençlere ve Samsun halkına daha iyi hizmetler gerçekleştireceklerini vurgulayan Sezen, "Maddi olanakları sınırlı gençleri bulup,eğitimlerine  katkı verip, çağdaş demokrat, laik bir yurttaş olarak, hayata katılmalarına yardımcı olmak öncelikli görevimizdir. Sizleri Sevgili Türkan Saylan öğretmenimizin bizlere öğrettiği bilinç ve sorumlulukla önümüze koyduğu 'Bir ışıkta siz yakın’’ öğretisine sahip çıkmaya davet ediyorum" dedi.

ÇYDD’NİN20. EĞİTİM MERKEZİ

ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı Gülsün Kaya da, dernek olarak Türkiye'nin dört bir tarafından 15 bine yakın gönüllünün destekleriyle maddi durumu iyi olmayan gençlerin okuyan, sorgulayan, araştıran, lait Türkiye Cumhuriyeti'ne bağlı, Atatürkçü gençler olarak yetiştirilmeleri için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. Çeşitli baskılar nedeniyle öğrenci yurtları açma projesinin yerine eğitim merkezleri açmaya başladıklarını söyleyen Kaya, Samsun'da açılışı yapılan Hayriye Yılmaz Eğitim Merkezi'nin ise bu merkezlerin 20'incisi olduğunu ifade etti.

HAYRİYE YILMAZ’IN KARDEŞLERİ BAĞIŞLADI

Törende daha sonra binanın alımında yaptıkları bağışla ÇYDD'ye büyük bir katkı sağlayan Hayriye Yılmaz'ın kardeşileri Suat Yılmaz'a ve Sedat Yılmaz ailesine plaketlerini de Genel Başkan Yardımcısı Gülsün Kaya takdim etti. Törende ayrıca ÇYDD'ye yaptıkları bağışlar ve katkılar nedeniyle Sacit Kızılot, Cengiz Küçükaslan, Nahide Yılmaz, Ayşegül Civil Coşkuner ve İbrahim Ethem Sevinç’e plaket verilerek, onurlandırıldı.

ÇYDD'nin yeni eğitim merkezinin açılışının ardından  Dr. Alper Akçam,'Cumhuriyet, Kadın ve Edebiyatımız' konulu bir de konferans verdi.

Açılışa İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun, Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, CHP Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tüfek , Atakum eski belediye başkanı Metin  Burma ,STK temsilcileri ve ÇYDD üyeleri ile gençler katıldı.

HABER VE RESİMLER . BİRSEN KALKAR

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, ÇYDD'nin, yeni, , hizmet, binası, açıldı, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı