Haber Detayı
11 Şubat 2020 - Salı 12:04 Bu haber 1215 kez okundu
 
Samsun’da 100 mobil, 1.000 mini kütüphane kurulması için kampanya başlatıldı
Samsun Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan 'Samsun Okuma Vakti' Projesinin 3. Yılında düzenlenen törende kitap bağışlama kampanyası başlatıldı.
EĞİTİM Haberi
Samsun’da 100 mobil, 1.000 mini  kütüphane kurulması için kampanya başlatıldı


Samsun Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan 'Samsun Okuma Vakti' Projesinin 3. Yılında Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde 'Samsun Okuma Vakti Kütüphaneleri' tanıtım töreni düzenlendi.

 

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, “ Yerel bir hareket olarak başlayan “Samsun Okuma Vakti”,  bugün geldiğimiz noktada ulusal bir hüviyet kazanarak tüm yurtta tanınır hale gelmiştir. ”Her Yere Kitap Her Yerde Kitap” etkinliği ile sanatçılar, yazarlar, akademisyenler ve milletimiz nezdinde benimsenerek markalaşan projemiz, nihai amacına birlik ve dayanışma sayesinde ulaşacaktır.

Bizlere her konuda destek olan Valimiz Sayın Osman Kaymak başta olmak üzere proje için çalışan, projeye katkı sunan herkese teşekkürü bir borç biliyor, çalışmanın ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Unutmayalım ki  “Bir şehir değişir Türkiye değişir.” dedi.

 

         Samsun Valisi Osman Kaymak ise , “ 3 yıl önce  Samsun’a gelişimin ilk günlerinde Samsun Okuma Vaktini başlatmıştık. Bugüne kadar bu proje başarıyla uygulandı. Eğitim en önemli meselemizdir.  Eğitimde bütün toplum katmanları içselleştirip, herkes bu işe sahip çıkarsa o zaman iyi sonuç alınır. Ben Samsun Okuma Vakti projesinin gelişimini görmekten son derece memnunum. Bu projenin bu aşamaya gelmesinde büyük emek veren İl Milli Eğitim Müdürümüz, öğretmen arkadaşlarımız, okul müdürlerimiz ve proje birimindeki arkadaşlarımız büyük bir gayret sarf ediyorlar. Samsun’da Türkiye’ye örnek işler çıkarıyoruz. Ben herkese bu anlamda çok teşekkür ediyorum.

 

Samsun Okuma Vakti projemize yeni bir boyut kazandırıyoruz. Artık ‘Her Yere Kitap, Her Yerde Kitap’ diyerek okunmuş kitapları başkaları tarafından okunmasını sağlamak üzere bugünden itibaren kitap bağışlama kampanyasını başlatıyoruz. Bu toplanan kitaplarla ilimizde 1 gezici kütüphane, 1 merkez kütüphane, 100 mobil kütüphane, 1.000 mini kütüphane kuracağız. Bundan da çok umutluyuz. Ben Samsun’da ki öğretmenlerime, öğrenci kardeşlerime, kurumlarıma ve STK’lara güveniyorum.  Çocuklarımıza kitap okumayı küçük yaşlarda vermemiz gerekiyor. Buradaki iş aileye düşmektedir.  Teşvik anlamında kitap okuma birlikte yapılmalıdır. Akşam saat 20.00 olduğu zaman okuyabildiğimiz kadar birlikte kitap okuyalım. ” diye konuştu.

 

 

Konuşmaların ardından ‘Samsun Okuma Vakti’ projesinin üçüncü yılına özel hazırlanan pasta Vali Osman Kaymak ve protokol üyeleri tarafından kesildi.

 

 

Tanıtım törenine ayrıca, Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, Vali Yardımcıları Hasan Balcı ve Mehmet Aktaş, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İbrahim Güven, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun’da, 100, mobil,, 1.000, mini, , kütüphane, kurulması, için, kampanya, başlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı