Haber Detayı
01 Ekim 2016 - Cumartesi 12:51 Bu haber 2127 kez okundu
 
SAMSUN’ DA 15 BİN 200 ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ YÜZME DERSİ
Samsun İl Mili Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen Geleceğe Kulaç Atıyoruz projesinin yeni eğitim öğretim yılında da uygulanması ile ilgili planlama ve değerlendirme toplantısı yapıldı
- Haberi
SAMSUN’ DA 15 BİN 200 ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ YÜZME DERSİ

Yüzme sporunun çok küçük yaşlarda başlanıp ileri yaşlara kadar rahatlıkla yürütülebilen bir spor olduğundan hareketle, fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmak düşüncesiyle Samsunda bulunan 2. ve 3. sınıf öğrencilerine toplam 8 saat yüzme dersi verilerek temel yüzme becerileri kazandırılması için başlatılan proje ile ilgili olarak Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN’ in başkanlığında,  Canik 19 Mayıs Yüzme Havuzunda tıoplantı düzenlendi. 

Toplantıya Vali Yardımcıları Faruk Necmi KURT, Ali Galip SARAL, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN, Gençlik ve Spor İl Müdürü Güven ÖZYURT, Halk Sağlığı Müdürü Mustafa KASAPOĞLU, Atakum Kaymakamı Ali BAKOĞLU, Atakum Belediye Başkanı İshak TAŞCI ile yüzme antrenörleri ile yüzme dersi veren beden eğitimi öğretmenleri katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Müdürlüğünün proje ortakları olduğu Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi kapsamında 2016 -2017 Eğitim Öğretim Yılında da Canik, İlkadım, 19 Mayıs, Alaçam, Yakakent, Atakum, Çarşamba, Tekkeköy, Bafra, Ayvacık ve Vezirköprü ilçelerindeki öncelikli olarak 2. ve 3.  sınıflarda eğitim gören 15 bin 200 öğrenciye yüzme dersi  verilmesi planlanıyor.
Bu yılda tam gaz uygulanmaya devam edecek olan Geleceğe Kulaç Atıyoruz projesi sekiz etaptan oluşacak ve Atakum, Bafra, Canik, Tekkeköy ile Vezirköprü ilçelerinde bulunan havuzlarda toplam 15 bin 200 öğrenciye yüzme kursu verilerek temel yüzme becerileri kazandırılacak.
Geçen yıl projeye katılan öğrenciler ve öğretmenler arasında yapılan anket araştırmasına göre Ankete katılan 6 bin 320 öğrenci ve 208 öğretmenin  %93 nün Geleceğe Kulaç Atıyoruz projesini faydalı bulduğu %7 sinin ise kısmen faydalı bulduğu sonucu çıktı. 
Ayrıca yine anketlerde çıkan sonuçlardan biride projeye katılan öğrencilerin %97 sinin yüzme sporu yaparken mutlu olduğu yönünde.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: SAMSUN’, DA, 15, BİN, 200, ÖĞRENCİYE, ÜCRETSİZ, YÜZME, DERSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı