Haber Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 13:49 Bu haber 1190 kez okundu
 
Samsun’da 2 Yeni Koronavirüs Danışma ve Psikolojik Destek Hattı Devreye Girdi
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Corona virüse karşı halkı bilgilendirmek ve halk sağlığını desteklemek amacıyla kurulan Corona Bilgi ve Danışma Hattı ile Corona Psikososyal Destek Hattı hizmete girdi.
SAĞLIK Haberi
Samsun’da 2 Yeni Koronavirüs Danışma ve  Psikolojik Destek Hattı Devreye Girdi

Sağlık Bakanlığı tarafından Corona belirtileri gösterdiklerinden şüphelenen kişilerin araması için kurulan ALO 184 Korona Danışma Hattına destek olması için 2 yeni hat faaliyete geçirildi.

 

Faaliyete geçirilen hatlardan, Corona Psikososyal Destek Hattı 0 (362) 231 51 46 numarasından hafta içi her gün 08:00 / 17:00 saatleri arasında; Corona Bilgi ve Danışma Hattı ise 0 (362) 311 25 21 / 22 / 24 numaralarından haftanın 7 günü 24 saat süresince Samsunlulara ve bölge insanına hizmet verecek.

 

Hatları arayan Samsunlular yetkili sağlık uzmanlarından corona virüs, yayılım yolu, yayılımın önlenmesi için dikkat edilmesi gerekenler ve evlerimizde alınması gereken önlemler hakkında tıbbi bilgi alabileceği gibi sosyal ve psikolojik destek konusunda uzman sağlık çalışanlarımızdan da sosyal izolasyon, stres kaynaklı sorunlar, zor durumlarla baş etme yolları ve kendilerini daha iyi hmeleri için neler yapabilecekleri konularında bilgi alabilecekler.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun’da, 2, Yeni, Koronavirüs, Danışma, ve, , Psikolojik, Destek, Hattı, Devreye, Girdi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı