Haber Detayı
07 Temmuz 2020 - Salı 15:03 Bu haber 214 kez okundu
 
Samsun'da 20 mahallenin ortak yolu tamamlandı
Samsun Büyükşehir Belediyesi, 20 mahalleyi birbirine bağlayan Demirci ve Yukarı Avdan grup yolunda 4 ay süren beton yol çalışmalarını bitirdi.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun'da 20 mahallenin ortak yolu tamamlandı

Samsun'un İlkadım İlçesi’ne bağlı Demirci ve Yukarı Avdan mahallesinin kışın çamur yazın ise tozdan durulmayan yol sorunu çözüldü.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir' in talimatıyla 4 ay önce başlatılan çalışmalar bitirilerek 20 mahalleyi birbirine bağlayan grup yolu kullanıma açıldı. Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal, “Yapılan çalışmalar ile 4 metre olan yol genişliği 9 metreye çıkarıldı. 150 bin metreküp yarma, 40 bin metreküp kazı ve 60 bin metreküp dolgu yapılan 7 bin 300 metrelik yolda 20 ayrı noktada virajlar ve dere kenarları olmak üzere 250 metre uzunluğunda, 4 metre yüksekliğinde taş tahkimatı gerçekleştirildi. Mahallelerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.  

 

Yolun kullanıma açılması ile büyük bir sevinç yaşayan mahalle halkı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir' e teşekkür ederek pankart açtı. Kışın çamur yazın ise tozdan duramadıklarını söyleyen Yukarı Avdan Mahalle Muhtarı Salim Yeşilova, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir bizim çilemizi göz ardı etmedi. Yolumuz yapıldı. Yıllardır çektiğimiz çamur ve toz belasından kurtulduk" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, 20, mahallenin, ortak, yolu, tamamlandı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı