Haber Detayı
11 Aralık 2019 - Çarşamba 18:20 Bu haber 1249 kez okundu
 
Samsun’da 2020 Nikah Başvuruları Yüzde 20 Azaldı
Samsun’un İlkadım İlçesi’nde 2020 yılında evlenmek için başvuranların sayısı yüzde 20 azaldı
YAŞAM Haberi
Samsun’da 2020 Nikah Başvuruları Yüzde 20 Azaldı

 

İlkadım Belediyesi Evlendirme Memurluğu tarafından yapılan açıklamada 2020 yılı için yapılan nikah başvurularının 2019 yılına göre azaldığı belirtilirken evlilik başvurusu yapacak çiftlere işlemler için bilgilendirme de yapıldı.

 

İlkadım Belediyesi Evlendirme Memurluğu evlilik başvurusu yapacak çiftler için bilgilendirmede bulundu.2019 yılı başvuru ve işlemleri ile 2020 yılı başvurularının değerlendirildiğinde evlenmek için belediyeye müracaatların 20 civarında azaldığı belirtildi.  Derebahçe Sosyal Tesislerinde bulunan İlkadım Belediyesi Evlendirme Memurluğuna başvurarak evlenmek istediğini beyan eden çiftlerin evrak işlerinde kolaylık sağlaması için yapılan açıklamada ise yeni evlenecek çiftlerin yapması gereken işlemler yer aldı.

 

İLKADIM BELEDİYESİNDEN YENİ ÇİFTLERE BİLGİLENDİRME

İlkadım Belediyesi Nikah Memuru Ahmet Salih Atar tarafından yapılan bilgilendirmede İlkadım Belediyesi Evlendirme Memurluğuna başvuru yapmak için çiftlerden birinin ikametgah adresinin İlkadım olmasının yeterli olduğu belirtilirken diğer işlemler hakkında bilgiler; “Evlenmek için başvuruda bulunan çiftlerimizden öncelikle sağlık raporu istemekteyiz.

Tarafımızca verilen sağlık raporu formunun yetkili sağlık kuruluşu tarafından onaylanması gerekmekte. Bunun dışında 6 adet biometrik olmayan vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanlarının asılları yeterli olmaktadır. Bunların dışında başvuruları için dosyayı açmış oluyoruz ve nikah günlerini belirlemiş oluyoruz.”  Şeklinde açıkladı.

 

Oda nikahı tercih eden çiftler Derebahçe Sosyal Tesisleri Nikah Salonunu tercih ediyor. Modern bir ortamda sade bir tören ile nikah imkanı sunan İlkadım Belediyesi Nikah Salonuna talep her geçen gün artıyor. Bunun dışında salon nikahı taleplerini de karşılayan İlkadım Belediyesi Evlendirme Memurluğu mesai saatleri dışında salon nikahı tercih eden çiftlerden ilçe sınırlarındaki salonlardan 400 TL, ilçe sınırları dışında bulunan salonlardan 500 TL artı cüzdan ücreti alıyor.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun’da, 2020, Nikah, Başvuruları, Yüzde, 20, Azaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı