Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 13:15 Bu haber 1274 kez okundu
 
Samsun’da 2021’in İlk 2 ayında 341 esnaf kepenk kapattı
CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, 2021 in ilk iki ayında Samsun da 341 esnafın kepenk kapattığını, esnafa gereken destek sağlanmazsa bu sayının 3’e katlanacağını söyledi.
SİYASET Haberi
Samsun’da 2021’in İlk 2 ayında 341 esnaf kepenk kapattı

Türkel, “Bu rakam AKP’ nin Samsun esnaf karnesidir!” dedi.

Pandemiden en çok etkilenenlerin başında esnafların geldiğini  ve esnaf ve sanatkarların bir tufan dalgası gibi kepenk kapattığını belirten Fatih Türkel, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

LEBALEP KONGRELERİ YAPAN AKP , BEDEL ÖDEYEN ESNAF

“Birileri hala utanmadan Samsun da işsizlik düştü, kriz bizden başka şehirlerde var salvoları atıyor. Lebalep kongreleri yapan AKP , bedel ödeyen esnaf , yanlarında çalışan personel ve Samsun halkı   Pandemi den en çok etkilenen meslek gurupları nın başında yer alan Esnaf ve Sanatkârlar adeta bir tufan dalgası gibi bir bir kepenk kapatırken İktidar,  bir yıldır esnafın çığlığını duymamış,  yetmezmiş gibi kısa çalışma ödeneğine de son vermiştir.

 

 Sağlıkçılar 28 günlük tam kapatma önerirken esnaf,   feryatlarını dillendirmektedir.  Esnafımız da sağlıkçılarımız  da haklıdır!  İş yerini kapat derken esnafa ve çalışanlarına yaşayabileceği kadar yardım  kira ,  vergi, personeline insanca yaşayacağı nakit yardımı verildi de esnaf nankörlük mü yapıyor.

 

ESNAFA DESTEK SAĞLANMAZSA KEPENK KAPATANLARIN SAYISI ÜÇE KATLANACAK

Samsunlu hemşerilerimize iktidar evde baktı da, vatandaş evde kalmadı mı?  Önümüz Ramazan; eğer bu basiretsizlik devam eder krizin ve pandeminin  sorumlusu esnafmış gibi esnafa çektirilen eziyet devam ederise ramazan sonuna daha bir çok  esnaf    perişan olacak. Eğer esnafın pirim, kira, vergi ve fatura borçlarını dev

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun’da, 2021’in, İlk, 2, ayında, 341, esnaf, kepenk, kapattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı