Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 15:58 Bu haber 2697 kez okundu
 
Samsun’da 24 Derslikli, 12 lojmanlı, 300 yatılı kapasiteli okulu çürümeye terkettiler
1998 yılında yapılarak Eğitim ve Öğretime açılan Samsun –Alaçam Göçkün 75. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu 2016 yılında kapatılarak kaderine terkedildi.
EĞİTİM Haberi
   Samsun’da  24 Derslikli, 12 lojmanlı, 300 yatılı kapasiteli okulu çürümeye terkettiler

 

24 Derslikli, iş atölyeleri, konferans salonları, toplamda 500 öğrencinin eğitim alabileceği, 300 öğrencinin yatılı kalabileceği Kız ve Erkek öğrenci yurtları, Öğretmenlerin kalabileceği 12 lojman ve idari binalardan oluşan dev yatırımın  kaderine terk edildiğini belirten CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, “  Bu okul kimin? Bu okul kimlerin parasıyla yapılmıştır? Vatandaşlarımız adına sormak istiyorum. Bu devasa yatırımın ülkemiz gençliğinin hizmetine sunulması gerekirken! Çürümeye terk edilmesine bir anlam vermek olanaksızdır. Bu okulun bu halde çürümeye terk edilmesinin altında başka rant hesapları ve birilerini kayırma mı var diye endişeler vardır.

 

Okulun içerisini gezdiğimizde çürümeye terk edilmiş battaniye, yastık, yorgan ve döşeklerin yanında dayanıklı malzemelerin söküldüğünü görüyoruz. Derslikleri, idari bölümleri,  atölyeleri, konferans salonları, spor salonları, kız ve erkek öğrenci yurtlarıyla birlikte 139 dönüm alan üzerine kurulmuş Alaçam Göçkün Yatılı Bölge Ortaokulunun kapatılarak, kaderine terk edilmesinin nedeni nedir? “ dedi.

 

 

MİLLİ EĞİTİM BU OKULA SAHİP ÇIKSIN!

 

     Milli Eğitim Bakanlığının yatırımlarının bu kadar kısa sürede atıl kalmasının düşündürücü olduğunu ifade eden Zeybek,” Gerekçesi ne olursa olsun bir yatırım 18 yıl gibi kısa sürede atıl duruma düşmemelidir. Bu yatırımların tamamı milletimizin alın teri ve vergileriyle yapılmaktadır.

 

 139 dönüm geniş ve güzel bir alana sahip okulun çeşitli çevreler tarafından alınmak istendiği duyumları tarafımıza gelmeye başladı. İlgili, yetkili kimler var ise bu okula sahip çıksın! Bu dev yatırımın mevcut halini görünce üzülmemek imkânsızdır. Milli Eğitim Bakanımız ve bütün bakanlık yetkililerinin konuyu inceleyerek burada çürüyen, yok olan malzemelerin tespiti yapmalı ve bu okulu çürümekten kurtararak gençliğimizin hizmetine sunması bekliyoruz. Bunun takipçisi olacağız.” Diye konuştu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , , , Samsun’da, , 24, Derslikli,, 12, lojmanlı,, 300, yatılı, kapasiteli, okulu, çürümeye, terkettiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı