Haber Detayı
18 Temmuz 2016 - Pazartesi 13:02 Bu haber 2416 kez okundu
 
SAMSUN'DA 35 HAKİM VE SAVCI YAKALANDI
25 hakim ve savcı aranıyor Samsun ve bazı ilçelerin adliyelerinde görevli hakim ve savcılardan 35'i yakalanarak gözaltına alındı. 25 hakim ve savcı aranıyor.
- Haberi
SAMSUN'DA 35 HAKİM VE SAVCI YAKALANDI


SAMSUN'DA 35 HAKİM VE SAVCI YAKALANDI
25 hakim ve savcı aranıyor

Samsun ve bazı ilçelerin adliyelerinde görevli hakim ve savcılardan 35'i yakalanarak gözaltına alındı. 25 hakim ve savcı aranıyor.

Samsun Valisi  İbrahim ŞAHİN, ilimizde yakalanan Hakim ve Savcılarla ilgili Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgiler doğrultusunda bir açıklama yaptı.  Vali Şahin açıklamasında, “Türkiye genelinde hükümeti devirmeye ve anayasal düzeni cebren ilgiye teşebbüs etmek, silahlı Fettullahçı terör örgütü üyesi olmak suçu ile ilgili olarak haklarında gözaltı kararı verilen hakim ve savcılardan; Samsun adliyesinde görevli 42 hakim ve savcıdan 23 şüpheli yakalanmış, 19 şüpheli firar olarak aranmaktadır.

Bafra adliyesinde görevli 5 hakim ve savcılardan 2 şüpheli yakalanmış, Çarşamba adliyesinde görevli 5 hakim ve savcılardan 2 şüpheli yakalanmış, Havza adliyesinde görevli 4 hakim ve savcılardan 4 şüpheli yakalanmış, Vezirköprü adliyesinde görevli hakim ve savcılardan 2 şüpheli yakalanmış, Terme adliyesinde görevli 1 hakim şüpheli ile ilgili adres tespiti yapılarak Kayseri ili ile yazışması yapılmıştır.

Ayrıca ihbar üzerine 19 Mayıs ilçesinde Diyarbakır adliyesinde görevli hakim ve savcılardan 2 şüpheli yakalanmıştır. 
Yapılan çalışmalarda 17 Cumhuriyet Savcısı ve 18 Hakim olmak üzere toplam 35 şüpheli yakalanmıştır.

Yakalanan şüphelilerin adli işlemlerin tamamlanması için gerekli çalışmalar yapılmakta olup, yapılan soruşturma ile ilgili arama ve firari şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: SAMSUN'DA, 35, HAKİM, VE, SAVCI, YAKALANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı