Haber Detayı
02 Haziran 2019 - Pazar 16:39 Bu haber 1490 kez okundu
 
Samsun'da 7 İldeki Öğrencilerle Aynı Anda Kitap Okudular
Ortak Noktamız Kitap etwinning projesi kapsamında Samsun Büyüklü ve Tevfik İleri Ortaokulu öğrencileri Samsun’un tarihi ve turistik yerlerinde 7 ildeki öğrencilerle aynı anda kitap okudu.
EĞİTİM Haberi
Samsun'da 7 İldeki Öğrencilerle  Aynı Anda Kitap Okudular

Büyüklü Ortaokulu Türkçe öğretmeni Asuman Korkmaz ve Tevfik İleri Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Duygu Dudu Korkmaz la birlikte öğrenciler, ‘ Ortak Noktamız Kitap etwinning ‘ projesi kapsamında Samsun’un tarihi ve turistik yerlerinde kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi.

 

 Ankara Şaban Diri Ortaokulu öğretmeni Serap Kaş ve Yiğityolu Dr. İlhan Koçtürk Ortaokulu öğretmeni Tuğba Güler’in kuruculuğunda yaşam bulan etkinlik,  Samsun’dan Büyüklü Ortaokulu, Tevfik İleri Ortaokulu, Gazi Ortaokulu, İstanbul’dan Beykoz Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu, Bursa’dan Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu, Ordu’dan Şehit İsmail Ustaoğlu Ortaokulu, Afyon’dan Kadınana İmam Hatip Ortaokulu, Edirne’den Edirne Ticaret ve Sanayi Ortaokulu’nun katılımıyla yaygınlaştı. Ortak Noktamız Kitap projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında eş zamanlı kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.

 

       Samsun Büyüklü Ortaokulu Türkçe öğretmeni Asuman Korkmaz “Ortak Noktamız Kitap etwinning projemiz kapsamında faaliyetlerimiz eylül ayında başlamış olup halen devam ediyor. Bu projemizdeki en büyük amacımız okuyan, yorumlayan, okuma eylemini davranış haline getiren, sorgulayan nesiller yetiştirmek.

 

Bu kapsamda eylül ayından beri ortaklarımızla; en sevilen kitap anketi, anket sonucu dijital takvim, en sevilen kitap okunması ve özeti, karikatür çalışması, kitap temalı slogan çalışması, şehrin önemli noktasında kitap okuma, ortak öykü çalışması gibi daha birçok etkinliği tüm ortakların katılımıyla gerçekleştirdik.  Projenin Samsun katılımcısı olarak Milli Mücadelenin 100.yılına ithafen Atatürk’ün Samsun’a çıkışının sembolü olan Tütün İskelesi’nin önünde kitap okumayı tercih ettik.” Dedi.

 

   

     Proje kapsamında Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ve Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmat Yalçınkaya’ya proje ortak ürünü olan takvimi de takdim eden Proje yürütücüleri Asuman Korkmaz ve Duygu Dudu Korkmaz son olarak ortak okullarla eş zamanlı sergi düzenleyeceklerini belirterek projenin haziran sonunda biteceğini belirtti.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, 7, İldeki, Öğrencilerle, , Aynı, Anda, Kitap, Okudular,
Yorumlar
Haber Yazılımı