Haber Detayı
20 Temmuz 2019 - Cumartesi 11:31 Bu haber 2950 kez okundu
 
Samsun'da Iraklı Mülteci Çocuklar İçin Okul Açılıyor
Samsun'da yaşayan ve resmi rakamlara göre sayıları 30 binin üzerinde olan, aralarında Iraklıların da olduğu Mülteciler için Iraklı yatırımcı Okul açıyor.
EĞİTİM Haberi
Samsun'da Iraklı Mülteci Çocuklar  İçin Okul Açılıyor

Iraklı yatırımcı  Mays Adnan Al-Saloom, Samsun'da faaliyet gösteren bir okulu alarak Iraklı mültecilerin çocuklarına eğitim verecek bir okul açmak için girişimde bulundu.

300 Öğrenci kapasiteli okulda ilk, orta ve lise öğrencilerine eğitim verilecek. 

Iraklı yatırımcı  Mays Adnan Al-Saloom, Atakum'da daha önce Milli Eğitim Bakanlığı'nın izni ile faaliyette bulunan bir okulun devralındığını, Milli Eğitim Bakanlığı'na okulun açılış izinleri için müracatta bulunulduğunu belirterek, " Okul binamız daha önce resmi izinle faaliyet göstermiş. Biz de Iraklı Mültecilerin eğitimlerinin tamamlanabilmesi için onlara yönelik bir eğitim kurumu açmaya karar verdik.

Bunun için Türkiye'de yetkili makamlara  gerekli başvurularımızı yaptık. Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı Iraklı yetkililerle yazışmalarını tamamlamak üzere. Eğitim ve öğretim imkanları açısından tüm donanımlara sahip olan okulumuzun açılış iznini yeni öğretim yılına yetiştireceğiz." dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Iraklı, Mülteci, Çocuklar, , İçin, Okul, Açılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı