Haber Detayı
30 Haziran 2020 - Salı 18:23 Bu haber 192 kez okundu
 
Samsun’da Açık sahne yaz etkinlikleri yarın başlıyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi açık sahne yaz etkinlikleri yarın (1 Temmuz Çarşamba) saat 20.00’de start alıyor.
SANAT Haberi
Samsun’da Açık sahne  yaz etkinlikleri yarın başlıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık üç aydır kapalı olan sinema ve tiyatrolar 1 Temmuz'dan itibaren belirlenen kurallara göre seyircilere kapılarını yeniden açıyor.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan açık sahne yaz etkinlikleri kapsamında tiyatrodan şiir dinletisine, şehir orkestrasından halk dansları topluluğuna kadar birçok gösteri yaz boyunca devam edecek. Etkinlikler, Çarşamba ve Cumartesi günleri saat 20.00’de başlayacak.

Gösterilerin Atakum’daki Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi bahçesinde gerçekleştirileceğini belirten Kültür ve Turizm Dairesi Başkanı Ömer İdris Akdin, “1 Temmuz tarihinden itibaren yaz boyunca her Çarşamba ve Cumartesi şehir orkestrası müzik dinletileri, halk dansları topluluğu gösterileri, şiir dinletileri, tiyatro gösterimleri ve şehrimizdeki birçok sanat topluluğunun gösterileri yaz boyunca devam edecek. Yarın Halk Dansları Topluluğu Trabzon Yöresi ve Kafkas Halk Dansları gösterisi ve konservatuarımız şehir orkestrası karma müzik dinletisi ile vatandaşlarımız keyifli dakikalar geçirecek. Tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun’da, Açık, sahne, , yaz, etkinlikleri, yarın, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı