Haber Detayı
29 Kasım 2017 - Çarşamba 12:29 Bu haber 2920 kez okundu
 
Samsun’da Aile Eğitim Programı başladı
Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve koordinesini Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün yürüttüğü Aile Eğitim Programı(AEP)'nın 4. eğitici eğitimi başladı.
EĞİTİM Haberi
Samsun’da Aile Eğitim Programı başladı

 

        Samsun North Point Otelde gerçekleştiren programın açılışına Samsun Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin BALCI katıldı.

 Eğitimin açılış konuşmasını yapan Balcı aile yapısının ve değerlerinin korunması, güçlendirilmesi ve ailenin sosyal refahının artırılmasının kurum olarak öncelikli hedefleri arasında olduğunun altını çizen Balcı, "Bu gayemiz çerçevesinde aileye ve topluma yönelik koruyucu, önleyici, eğitici, geliştirici, rehberlik ve rehabilite edici hizmetlerimiz bulunmaktadır. Bu hizmetler çerçevesinde aile eğitim programları, madde bağımlılığı, iletişim becerileri, toplumsal cinsiyet eşitliği, aile içi şiddet, çocuk, genç, engelli ve yaşlılar ile iletişim, evlilik öncesi eğitim, koruyucu aile eğitimleri, aile içi iletişim seminerleri gibi eğitimlerle ailelerimizin ve toplumumuzun güçlenmesine destek sağlıyoruz" dedi.

Konuşmasında aile eğitim programının önemine değinen Balcı, "Aile Eğitim Programı ülkemizde sağlıklı, mutlu ve müreffeh ailelerin oluşması için ailelerin; eğitim ve iletişimi, hukuk, iktisat, medya ve sağlık alanlarındaki hizmetlerden daha etkili biçimde yararlanmalarına, aile içi süreçlerini işlevselleştirerek aile yaşam kalitelerinin artmasına, sahip olduğu her türlü kaynağı etkili bir şekilde yönetmelerine ve karşılaşabilecekleri çeşitli risklere yönelik önlemler almalarına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır" diye konuştu.

   Sonrasında Samsun Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı eğitmen ve katılımcılara başarılar dilediler.
 
 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun’da, Aile, Eğitim, Programı, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı