Haber Detayı
18 Kasım 2019 - Pazartesi 17:54 Bu haber 2352 kez okundu
 
Samsun'da AK Partili Üye Özür Dilemedi, CHP ve İYİ Partili Üyeler Meclisi Terketti
Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında Atatürk paylaşımları nedeniyle CHP ve İYİ Parti'nin tepki gösterdiği Hasan Uzunlar, özür dilemeyince CHP ve İYİ Parti Meclis üyeleri toplantıyı terk etti.
SİYASET Haberi
Samsun'da AK Partili Üye Özür Dilemedi, CHP ve İYİ Partili Üyeler Meclisi Terketti


Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında CHP ve İYİ Partili Meclis üyeleri toplantıyı terkettiler.

 

10 Kasım'da Atatürk Düşmanı ifadeleri sosyal medya hesabından paylaşan AK Partili SamsunBüyükşehir Belediye Meclis Grupbaşkanvekili Hasan Uzunlar büyük tepki almış ve hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştu.

 

AK Parti yönetimi de Hasan uzunlar'ı görevden almış hakkında disiplin soruşturması başlatmıştı. Bu kriz Samsun Büyükşehir Belediye Meclsisi'nin bugünkü toplantısında da sürdü.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında CHP ve İYİ Partili Meclis üyeleri Atatürk'e hakaret eden  AK Partili Hasan Uzunlar'ı özür dilemeye ve istifaya davet etti.  Hasan Uzunlar özür dilemeyince CHP ve İYİ Partili Üyeler meclis toplantısını terk etti.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinin bugün gerçekleşen toplantısında İYİ Parti Grup Başkvekili Alper Aydemir, Atatürk ile ilgili sosyal medya paylaşımları ile gündeme gelen AK Partili Hasan Uzunlar'a tepki gösterdi. İYi Parti Grup Başkanvekili Alper Aydemir, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında Atatürk paylaşımları nedeniyle AK Parti Grup Başkanvekilliği görevinden alınan meclis üyesi Hasan Uzunlar'ı özür dilemeye çağırırken, istifasını da istedi.

 

CHP Grup Başkanvekili Atilla Tekcan'da 10 Kasım'da sosyal medyadan yaptığı Atatürk paylaşımları nedeniyle tepkilere neden olan AK Partili Meclis üyesi Hasan Uzunlar'ı eleştirdi. Hasan Uzunlar, meclis toplantısında yaptığı açıklamada,sözlerinin yanlış anlaşıldığını olayın yanlış yerlere çekilmek istendiğini ifade etti.

Toplantıda CHP ve İYİ Parti Grup Başkanvekilleri Alper Aydemir ve Atilla Tekcan ile CHP ve İYİ Parti Meclis üyeleri, AK Partili Hasan Uzunlar'ın özür dilememesi üzerine toplantıyı toplu halde terk etti.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, AK, Partili, Üye, Özür, Dilemedi,, CHP, ve, İYİ, Partili, Üyeler, Meclisi, Terketti,
Yorumlar
Haber Yazılımı