Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 20:38 Bu haber 2655 kez okundu
 
Samsun'da AK Partililer de Kadına Şiddete karşı eylem yaptı
AK Parti Samsun Kadın Kolları üyesi kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelerek eylem yaptı.
- Haberi
 Samsun'da AK Partililer de Kadına Şiddete karşı eylem yaptı

 

AK Partililer  Samsun'da pankartlarla yürüdükten sonra bir de 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ve kadına şiddet ile ilgili basın açıklaması yaptılar. 

 
Basın açıklamasına Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de katıldı. Basın açıklaması sonrası AK Parti Kadın Kolları ile birlikte Mustafa Demir ve diğer üyeler ellerinde pankart ve dövizlerle Cumhuriyet Meydanı'ndan AK Parti Samsun il binasına kadar 'Kadına şiddete hayır' sloganları ile yürüdü.

 

Eylemde konuşan  AK Parti Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, 'Dünyada kadın ve şiddet kelimelerini kullanarak oluşturulmuş cümleler ile ülkemizde ya da yurt dışında siyasi istismarlar yapanlar gibi üstünlük taslamak için toplanmadık. Sadece kendi rahat ve konforunu düşünüp her fırsatta sahte gözyaşları dökenler gibi olmak için de burada değiliz. 17 yılı aşkın iktidarımızda her daim ortaya koyduğumuz sorumluluk ve samimiyet bilincimizle bu derinden kanayan yaraya derman olmaya çalıştık. ." dedi.

 

Kadınların haklarını her şartta dile getirdiklerini ve savunduklarını aktaran Keser, yaşanan acıların, vurdumduymazlığın ve cehaletin son bulması için kadınlar ve erkekler olarak herkesi dayanışmaya davet ettiğini belirterek, 'Laf ola beri gele türden açıklamalardan bıktık. Bir annenin, bir genç kızın ya da sadece bir insan olarak yaşama savaşı veren mazlum bir insanın kendi köşesinde Allah'a yakarırken bir başkasından yardım dahi alamadan can vermesi hiçbir siyasete malzeme yapılamaz. Söz konusu birinin yaşamı olduğunda siyaset dahil her şey ayaklarımızın altındadır. Biz AK Partili kadınlar olarak önce insan sonra kadınız, dünyadaki hiçbir kazanım bir kadının yaşama hakkından değerli olamaz." diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , Samsun'da, AK, Partililer, de, Kadına, Şiddete, karşı, eylem, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı