Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 18:46 Bu haber 1503 kez okundu
 
Samsun’da Atatürk’e hakaret eden AK Partili Grup Başkanvekili’ne Tepkiler Çığ Gibi!..
Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin, AK Partili Grup Başkan Vekili Hasan Uzunlar'ın 10 Kasım'daki paylaşımında Mustafa Kemal Atatürk'e çirkince saldırısına çığ gibi tepki yağıyor.
- Haberi
Samsun’da Atatürk’e  hakaret eden  AK Partili  Grup Başkanvekili’ne Tepkiler Çığ Gibi!..

"Mustafa Kemal'e hakaret eden, bu hakarete göz yuman karşısında Samsun'u bulur, Türk milletini bulur"

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin, AK Partili Grup Başkan Vekili Hasan Uzunlar  10 Kasım'daki sosyal medya hesabındaki paylaşımında Mustafa Kemal Atatürk'e çirkince saldırmış ve hakaretlerde bulunmuştu.

Atatürk'e khakaretin bir yerel gazetede yeralmasının ardından Hasan Uzunlar tepkiler çığ gibi büyüyerek devam ediyor. İlk Tepki ADD Samsun Şubesi, ardından CHP İlkadım ve CHP Samsun İl Başkanlığından geldi. CHP ve ADD Hasan Uzunlar hakkında Atatürk'e hakaret suçlamasıyla suç duyurusunda bulunma kararı alırken en büyük tepki CHP Samsun Milletvekili NeslihanHancıoğlu'ndan geldi.

Neslihan Hancıoğlu olaya sert tepki gösterirken, İçişleri Bakanlığı'na Hasan Uzunlar'ın derhal görevden alınması çağrısında bulundu.

Neslihan Hancıoğlı açıklamasında şu görüşlere yer verdi: 

"İnsanlıktan ve vatan sevgisinden zerre nasibini almamış bir güruh, aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Atatürk'e, ahlaksızca hakaret etme cüretini gösterdi.

 

Bunlardan biri de ne acıdır ki; milli mücadelemizin ilk adımının atıldığı, adı ATA'sıyla anılan, simgesi Mustafa Kemal Atatürk olan Samsun'umuzda yaşandı.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin, Hasan Uzunlar adındaki AK Partili Grup Başkan Vekili, 10 Kasım'daki paylaşımında Mustafa Kemal Atatürk'e çirkince saldırdı.

 

 İçişleri Bakanlığı'nı, yüce Türk yargısını ve bu şahsın mensubu olduğu partiyi, derhal bu şahıs hakkında gerekli işlemleri yapmaya çağırıyorum.

 

İçişleri Bakanlığı, eğer bu Cumhuriyetin bir kurumuysa, bu şahsı derhal temsil ettiği görevden uzaklaştırmak zorundadır!

 

Eğer yargı, Türk devletinin yargısıysa, bu şahsı sanık sandalyesine oturtmak zorundadır!

 

Bu şahsın üye olduğu parti, eğer bu devletin kanun, kural ve nizamlarına bağlı bir partiyse, bu kişiyi derhal üyelikten atmak zorundadır!

 

Mustafa Kemal'e hakaret eden, bu hakarete göz yuman, karşısında Samsun'u bulur, Türk milletini bulur!"

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun’da, Atatürk’e, , hakaret, eden, , AK, Partili, , Grup, Başkanvekili’ne, Tepkiler, Çığ, Gibi!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı