Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 14:21 Bu haber 511 kez okundu
 
Samsun’da Balıkçıların MOR IŞIK Aldatmacasına Geçit Yok!..
İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelinde balık satışı yapan işyerlerini denetledi, mor ışık kullanan işyerlerine ışıkları kaldırmaları için süre verdi.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun’da Balıkçıların MOR IŞIK Aldatmacasına Geçit Yok!..

Kış ayının başlamasıyla tezgahlardaki yerini alan deniz mahsullerinin halka sunulduğu balıkçılar, İlkadım  Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından denetlendi.

 

Zabıta ekipleri, Saathane Meydanında bulunan balıkçıların faaliyet gösterebilmesi için gerekli olan resmi belgelerin yanı sıra, satışa sunulan deniz mahsullerinin gıda mevzuatlarına uygun şartlarda satılıp satılmadığını ve ürünlerin tazeliklerini kontrol etti. Yapılan denetimde incelenen 13 balıkçı tezgahından bazılarının mavi ve mor ışık kullanarak balıkların kusurlarını gizlemeye çalıştığı tespit edildi. Hileli balık satışı yaptığı belirlenen 3 işyeri hakkında ekiplerce tutanak tutuldu. İşletmelerdeki mavi ışıkların sökülmesi için işyeri sahiplerine süre verildi.

Yapılan denetimler hakkında bilgi veren İlkadım Belediye Başkanı NecattinDemirtaş,“İlçemizdeki balıkçılara yönelik yaptığımız denetimlerde bazı işyerlerinin mavi ve mor ışık kullandığını tespit ettik. Bu yöntem ile işyerleri balıkların kusurlarını saklamaya çalışıyor. Uyarılarda bulunarak, gerekli tutanakları tuttuk. Denetimlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun’da, Balıkçıların, MOR, IŞIK, Aldatmacasına, Geçit, Yok!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı