Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 19:26 Bu haber 2720 kez okundu
 
Samsun'da Basın ve İş Dünyasından bazı İsimlere Uygunsuz Görüntü Gözaltısı
Samsun'da bir siyasetçiye ait olduğu iddiası ile sosyal medyada gündeme gelen uygunsuz görüntülerle ilgili ilgili olarak Samsun Basınından ve iş dünyasından bazı isimler gözaltına alındı.
ASAYİŞ Haberi
Samsun'da Basın ve İş Dünyasından bazı  İsimlere Uygunsuz Görüntü Gözaltısı

 

Samsun'da bazı basın mensupları ile iş adamları, gündeme gelen cinsel içerikli görüntü iddiaları ile ilgili Cinayet Şube tarafından gözaltına alındı.

 

Konuyla ilgili ifadeleri alınan isimler daha sonra serbest bırakıldı.

 

Gözaltıların , uygunsuz görüntüleri olduğu iddia edilen siyasetçinin şantaj iddiası ile şikayette buunması nedeniyle  yapıldığı ileri sürüldü.

 

Sansürlü şekilde bir sosyal medya sayfasında yayınlanan bazı uygunsuz görüntüler ve  yer alan iddialar Samsun Kent Haber.com sitesi tarafından kaynak gösterilerek haberleştirilmişti. 

 

Samsun'da yankı uyandıran olay ve sansürlü görüntülerin ardından Samsun Kent Haber, uygunsuz olduğu ileri sürülen görüntülerin muhataplarına ikinci bir haber ile şantaj mı yapılıyor diye sormuştu. Samsun Kent Haber daha sonra  yayınladığı her iki haberi de yayından kaldırmıştı.


Söz konusu uygunsuz görüntülerle ilgili olarak yapılan gözaltı olayında, bazı işadamları ve basın sektöründen de isimlerin olması dikkati çekti. Şikayetçi olan eski siyasetçinin şantaj ve tehdit suçlaması  ile savcılığa başvurduğu belirtildi.

 

Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk, söz konusu görüntülere ait sansürlü fotoğrafların bir sosyal medya sayfasında yayınlandığını bu konuyu Samsun kamuoyunun konuştuğunu,  kendisininde bir gazeteci olarak bu olayı haberleştirdiğini, adı geçen siyasetçi ile  bu süreçte herhangi bir irtibatının olmadığını yada konuyla ilgili bir görüşmesinin olmadığını, emniyette beyan eden ifadesini verdikten sonra serbest bırakıldı.


Görüntülerin, kim yada kimler tarafından nasıl ve ne şekilde çekildiği ise merak konusu oldu. 

KAYNAK: www.samsunkenthaber.com

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Basın, ve, İş, Dünyasından, bazı, , İsimlere, Uygunsuz, Görüntü, Gözaltısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı