Haber Detayı
27 Eylül 2017 - Çarşamba 11:08 Bu haber 1705 kez okundu
 
Samsun'da Beden Eğitimi Öğretmenlerine Tırmanış Semineri
Gençlik ve Spor Bakanlığı’ nın başlattığı, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü' nün birlikte faaliyete geçirdikleri ‘Zirvede Ben de Varım’ projesi bu yıl da devam ediyor.
SPOR Haberi
Samsun'da Beden Eğitimi Öğretmenlerine Tırmanış Semineri

2017-2018 eğitim öğretim döneminde de sürdürülecek olan proje için çeşitli okullardan beden eğitimi öğretmenleri tırmanış eğitimi için bir araya geldiler.

25 Eylül 2017 Salı günü, Canik İzci Evi' nde, Dağcılık ve Tırmanış İl Temsilcisi Faik Can ÖZEN başkanlığında, yapılan seminere, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral KARAYILMAZ da katılarak, eğitmenlere yeni eğitim öğretim döneminde başarılar ve kolaylıklar diledi. Seminer de ayrıca Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Aşkın ATAN da yer aldı.

Amacı; tırmanış sporuna katkıyı arttırmak olan ve Samsun’ un tırmanış branşında daha ileri seviyelere taşınmasını sağlamak olan proje kapsamında beden eğitimi öğretmenlerine geçen yıl 1 haftalık temel eğitim ve 4 günlük de ileri seviye spor tırmanış kursu verilmişti. Kursu başarı ile tamamlayan 30 beden eğitimi öğretmeni, pilot ilçe olarak belirlenen Canik İlçesi’ ndeki ilkokulların 2’ nci ve 3’ ncü sınıflarında öğrenim gören yaklaşık 300 öğrenciyi, Canik Atatürk Spor Salonu’ nda eğitime almışlardı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Beden, Eğitimi, Öğretmenlerine, Tırmanış, Semineri,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun'da Beden Eğitimi Öğretmenlerine Tırmanış Semineri
Samsun'da Beden Eğitimi Öğretmenlerine Tırmanış Semineri
Yorumlar
Haber Yazılımı