Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 13:35 Bu haber 3262 kez okundu
 
Samsun’da Berber ve Kuaförlere Sıkı Denetim
İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri berberler ve kuaförleri denetledi.
SAĞLIK Haberi
Samsun’da Berber ve Kuaförlere Sıkı Denetim

Denetimler neticesinde 10 berber ve 6  kuaföre belirlenen eksiklerini tamamlaması için süre verildi. Konu hakkında açıklama yapan  İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı,” denetimlerin süreceğini söyledi.

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kentte işyerleri denetimlerine ara vermeden devam ediyor. Gıda ürünleri denetimlerinden sonra  ekipler berber ve kuaförleri denetledi.  Kontrollerde işyeri ruhsatı, kullanılan aletlerin temizliği ve iş yerlerinin gereken hijyen kurallarına uyup uymadıklarına bakıldı.

“Yapılan denetimlerin sonuçlarını olumlu alıyoruz”

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı,”  Birçok bulaşıcı cilt hastalıklarının özellikle kuaför gibi ortak kullanım alanlarında yaygın olduğunu biliyoruz. Bu nedenle salonlarda kullanılan makas ve benzeri aletlerin temizliğinin titizlikle yapılması gerekmektedir. Biz bu konuda vatandaşlarımızın zor durumda kalmalarını istemiyoruz. Yaptığımız denetimler ile berber ve kuaförlerin gerekli titizlikle işlerini yapmalarını sağladık” ifadesini kullandı.

“Vatandaşlara duyarlı olmaya davet etti”

Vatandaşların da hijyenik kurallar konusunda dikkatli olmasını isteyen Şeref Sarı,” Görülen bütün aksaklıklara vatandaşlarımız duyarlı olmalılar. Belediyemiz, işyerlerinde görülen kusurlar hususunda her zaman hassas bir yönetim içinde olacak. Bu nedenle her zaman belirttiğimiz gibi vatandaşlarımızın görülen tüm olumsuzlukları Alo Zabıta 153 numaralı hattına gelen bildirimler ve ihbarları ciddiyet ile değerlendirmeye alıyoruz şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun’da, Berber, ve, Kuaförlere, Sıkı, Denetim,
Yorumlar
Haber Yazılımı