Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 11:43 Bu haber 870 kez okundu
 
Samsun'da Bir Doktor, İki Özel Harekat Polisi Tarafından Darp Edildi
Samsun'da, 2 özel harekat polisi tarafından görevi başında darp edildiğini öne süren acil servis doktoru S.G., şikayetçi oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Tabip Odası Başkanı Murat Erkan, olayın takipçisi olacaklarını söyledi.
- Haberi
Samsun'da Bir Doktor, İki Özel Harekat Polisi Tarafından Darp Edildi

Olay, Bafra ilçesi Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde meydana geldi. Epilepsi hastası olduğu için önceliği bulunan hastadan önce muayene olmak isteyen özel harekat polisleri S.Y. ve F.S. ile doktor S.G. arasında tartışma çıktı. İddiaya göre doktor S.G., 'Bize neden bakmıyorsun?' diyen 2 polis memuru tarafından darbedildi.
Özel güvenlik görevlisi ve hastane polisince kavgaya müdahale edildi. Kolundan yaralanan S.G., şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.
Doktorun darp edilmesiyle alakalı açıklama yapan Tabip Odası Başkanı Murat Erkan şu ifadelere yer verdi:

"Toplumun güvenliğini sağlamakla görevli 2 polis memurunun, toplumun sağlığı için görev yapan bir doktora bu şekilde davranması bizi ayrıca üzmüştür. Doktor arkadaşımız S.G., epilepsi nöbeti geçiren ve öncelikli bulunan hastaya müdahale ederken boyun ağrısı şikayetiyle hastaneye gelen bir polis ve diğer polis arkadaşı tarafından darbediliyor. Hatta darp olayı, doktorun epilepsi hastasından sonra kendileriyle ilgilenmesinin ardından oluyor. Acil servisler çok yoğun ve hastaların aciliyetine göre öncelik veriliyor. Bir devlet çalışanının doktora bunu yapmasının kabul edilebilir bir yanı bulunmamaktadır. Sinop Emniyet Müdürlüğü’nde görev yaptığını öğrendiğimiz bu iki polisin acilen görevden el çektirilmesini bekliyoruz."

Samsun Tabip Odası Başkanı Doktor Murat Erkan olayda  darp edilen doktor arkadaşlarına destek ve Sağlığa şiddete bir kez daha HAYIR demek için Bafra Devlet Hastanesi önünde 06.09.2019 saat 12.15'te basın açıklaması yapacağını duyurdu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun'da, Bir, Doktor,, İki, Özel, Harekat, Polisi, Tarafından, Darp, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı