Haber Detayı
03 Temmuz 2016 - Pazar 21:12 Bu haber 2778 kez okundu
 
Samsun'da Canlı Bomba Mı Var ?
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Samsun Emniyet Müdürlüğü'nde ve birimlerinde alınan olağanüstü güvenlik önlemlerinin nedenini sordu.
ASAYİŞ Haberi
Samsun'da Canlı Bomba Mı Var ?

   Akcagöz konu ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında, "Samsun İl Emniyet Müdürlüğü'nün ve İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlyasköy polis karakolunun önünden geçen cadde ve sokaklar terör tedbiri olarak bariyerle araç trafiğine kapatılmıştır. Bunun gerekçesi olarak, ülkede artan terör olayları gösterilmektedir.
           Tedbir amaçlı alınan bu karar sonucunda, trafiğe kapatılan caddelerdeki trafik akışının yan yollardan sağlanacak olması başka büyük keşmekeşi beraberinde getirecektir." dedi.

SAMSUN TERÖRE TESLİM Mİ OLDU ?

Cadde kapatmakla, Samsun adına teröre teslim olmuş bir görüntü verildiğiniş belirten Akcagöz, " İkinci olarak da, Samsun'da terörle mücadele yöntemi ve tedbir olarak cadde kapatma yoluna başvurulması, kapatılan caddelerin, Samsun'un en işlek caddeleri olduğu düşünüldüğünde, insanların rahat ulaşım özgürlüğünün de sekteye uğrayacak olmasını kaçınılmaz kılacaktır. 
          Kamuoyunda, özellikle 'canlı bomba'ların, aralarında Samsun'un da bulunduğu illerde eylem hazırlığı içinde olduğu konuşulmaktadır. Valiliğe ve Emniyet Müdürlüğü'ne sorduğumuz sorular yanıtsız kalmaktadır.


 Bilinmelidir ki, Samsun'da gerçekleşecek herhangi bir terörist eyleme kader gözüyle bakmayız. Halkımızdan bir şey saklanmaya çalışılıyorsa, derhal açık edilmelidir. Tek bir insanımızın bile zarar görmesine tahammülümüz olamaz. 
          Bu manzara, teröre teslim olmuş bir Ortadoğu manzarasıdır. Emniyet Müdürlüğü, kendisini cadde kapatarak koruyacak bir duruma gelmişse, Samsun halkı kendisini terörden ve teröristten nasıl koruyacaktır; bu konuya da mutlaka açıklık getirilmelidir. " diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, Canlı, Bomba, Mı, Var, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı