Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 20:06 Bu haber 789 kez okundu
 
SAMSUN’DA CHP’Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE YEREL YÖNETİM EĞİTİMİ
Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu, 31 Mart Yerel Seçimlerinde seçilen belediye meclis üyelerinin eğitimine başladı.
SİYASET Haberi
SAMSUN’DA CHP’Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE  YEREL YÖNETİM EĞİTİMİ

 Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu ile Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nın işbirliğiyle hazırlanan ve koordinatörlüğünde yürütülen “Belediye Meclis Üyeleri İçin Yerel Yönetim Eğitimi’ne Türkiye çapındaki tüm CHP’li belediye meclis üyeleri katılacak.

9 Eylül’de Samsun’da gerçekleştirilen eğitim çalışmasında Samsun’un 12 ilçesinde görev yapan 21 belediye meclis üyeleri katıldı.Eğitimin açılışında Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak ve Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci konuşma yaparak çalışmanın önemine dair görüşlerini aktardı. Parti İçi Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, yerel yönetim eğitiminin altı dersten oluştuğunu ve CHP’nin yerel yönetim vizyonu çerçevesinde mevzuatlara ve uygulamalara dair teknik bilgiler ve iletişim dersleri anlatıldığını belirtti. Ayrıca Samsun milletvekillerimiz Neslihan Hancıoğlu, Kemal Zeybek ve Atakum İlçe Başkanı Ali İzzet Kavtelek’de eğitime katılıp katkı verdiler. Belediye meclis üyeleri tarafından ilgiyle izlenen eğitim sonunda katılımcılara birer sertifika verildi.
Eğitimlerin Türkiye çapında tamamlanmasının ardından CHP’li belediye meclis üyelerine altı ayda bir gelişim seminerleri gerçekleştirilecek.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: SAMSUN’DA, CHP’Lİ, BELEDİYE, MECLİS, ÜYELERİNE, , YEREL, YÖNETİM, EĞİTİMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı