Haber Detayı
16 Mayıs 2020 - Cumartesi 15:36 Bu haber 2600 kez okundu
 
Samsun'da CHP ve ADD'den Sosyal mesafeli Çelenk Töreni
CHP Samsun İl Başkanlığı ve ADD Samsun Şube Başkanlığı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Samsun Onur Anıtı'na Çelenk koydu.
SİYASET Haberi
Samsun'da CHP ve ADD'den Sosyal mesafeli Çelenk Töreni

 

Koronavirüs önlemleri kapsamında toplu olarak yapılacak törenlere getirilen kısıtlama nedeniyle CHP Samsun İl Başkanlığı ve ADD Samsun Şube Başkanlığı, 15 Mayıs Akşamı Samsun Onur Anıtı'na çelenk koydu.

 

Kısıtlamalar nedeniyle 19 Mayıs Günü yapılacak törene Protokolde belirlenen kurumlar dışında, TBMM'de grubu bulunan siyasi parti temsilcilerinin katılmasına izin verildi. CHP Samsun İlBaşkanlığı 19 Mayıs'ta yapılacak olan resmi törene katılma kararı aldı.

Ancak CHP, 15 Mayıs Günü de Samsun Onur Anıtı'na çelenk koydu. Çelenk Törenine CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, CHP İlkadım Atakum ve Canik İlçe Başkanları, bazı il yöneticileri ile ADD samsunŞube Başkanı Dr. Işık Özkefeli katıldı. CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel ve ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli Anıta çelenkleri sunmalarının ardından Atatürk'ü selamladılar.

 

Sosyal mesafenin dikkatle uygulandığı tören sonrasında bir açıklama yapan CHP samsunİl Başkanı Fatih Türkel, "19 Mayıs günü yapılacak olan resmi kutlamalara uzun süredir ilk kez CHP İl Örgütü olarak katılma kararı aldıklarını söyledi.

Türkel, 19 Mayıs öncesinde Anıta çelenk sunma taleplerinin akşam saatlerinde olumlu olarakvcevaplandırıldığı için çelenk törenini akşam saat 17.30 sıralarında yaptıklarını belirtti.

 

ADD Samsun Şube Başkanı Dr. IşıkÖzkefeli de 19 Mayıs günü ADD'nin Atatürk Anıtı'na Çelenk koyma taleplerinin Valilik tarafından reddedildiğini, bu anlayışı kınadıklarını  ifade etti. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'da, CHP, ve, ADD'den, Sosyal, mesafeli, Çelenk, Töreni,
Yorumlar
Haber Yazılımı